türk haberler
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.9078
EURO35.8985
ALTIN2540.3

22. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Tansu Çiller'in "Engelliler Haftası" Mesajı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
22. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Tansu Çiller'in "Engelliler Haftası" Mesajı
Abone ol
22. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Tansu Çiller'in "Engelliler Haftası" Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti'nin 22. Başbakanı ve Merkez Sağ Hareketinin lideri Tansu Çiller 'Dünya Engelliler Günü' nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Çiller mesajında, Başbakanlığı döneminde engellilere yönelik düzenlemeler ile hayatı kolaylaştırıcı tedbirlerin alındığını, ilk kez o  dönemde engellilerin ekonomik yönden rahatlamalarının sağlandığı ifade etti.

Çiller şöyle devam etti: "Başbakanlığımız döneminde engellilik sorununa nasıl yaklaştığımız ve bir çok engeli hayatımızdan nasıl çıkardığımız "Avrupa'da bir çok ülkeye örnek" gösterilerek kamuoyu hafızasında yer bulmuştur. Yaşlıları, engelli vatandaşlarımızı, iktisaden güçsüz olanları, dul ve yetimleri, kimsesizleri, dar gelirlileri ve işsizleri özel tedbirlerle ve öncelikle himaye etmek o dönemin hayata geçirilmiş çalışmaları arasındadır. Devlet anlayışımızda, engellilerin kendi kendine yetmesi, belli bir bilgi ve kültür düzeyine ulaşması, meslek edinip üretken hale gelmesi ve çevresiyle sağlıklı ilişkiler kurarak toplumsal hayata katılmasının sağlanması anayasal bir görevdir. Başbakanlığımız dönemindeki çalışmalarımız ile özürlü vatandaşlarının eğitim, rehabilitasyon, sağlık, hukuk, yönetim gibi alanlardaki ihtiyaçlarını karşılamak suretiyle, başkalarına en az muhtaç olarak yaşamalarını sağladık."

Türkiye Cumhuriyetinin evrensel tüm değerleri ile birlikte sosyal bir görev üstlendiğine de vurgu yapan Tansu Çiller, "bu anlayış ile, engelli vatandaşlarımızı  her bir vatandaşımızdan ayrı tutmadan, özel önem atfettiğimiz şekilde hizmet etmek hepimizin boynunun borcudur. Bu anlayışla 'Engelliler Haftası' münasebeti ile tüm tüm vatandaşlarımı canı gönülden kutluyor, esenlikler diliyorum" dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çiftçilik yaparken çeteye de liderlik ediyordu! Hurda arabalar üzerinden akılalmaz tuzakÖnceki Haber

Çiftçilik yaparken çeteye de liderlik ed...

Başbuğ Alparslan Türkeş’in kızı, İYİ Parti Adana Milletvekili Dr. Ayyüce Türkeş, "MHP'nin ben de sadece adı kaldı!Sonraki Haber

Başbuğ Alparslan Türkeş’in kızı, İYİ Par...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar