NET TAMİR
NET TAMİR
Adana
DOLAR33.0965
EURO36.1176
ALTIN2597.2

Adana'da 'Tıbbi Sekreter Çalıştayı'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Adana'da 'Tıbbi Sekreter Çalıştayı'
Abone ol
Adana'da 'Tıbbi Sekreter Çalıştayı'..

Sağlık-Sen Adana Şubesi tarafından düzenlenen Tıbbi Sekreter Çalıştayı, çok sayıda katılımcı ile Evliya Çelebi Uygulama Oteli'nde, 5 Ocak Devlet Hastanesi Müdürü Çağlar Çoban'ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Bilimsel Kurul Başkanlığı'nı ise Çukurova Üniversitesi Abdi Sütcü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Meral Miraloğlu yaptı.

Çalıştay, Sağlık-Sen Şube Başkanı Bekir Nennoğlu'nun açılış konuşmasıyla başladı.

Daha sonra kamuda görev yapan tıbbi sekreterler adına Seyhan Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Selahattin Kaplan tarafından bir sunum yapıldı.

5 Ocak Devlet Hastanesi Müdürü Çağlar Çoban, çalıştayın amacını ve tıbbi sekreterler için yapılabilecekleri anlattı.

Misafir konuşmacı olarak katılan eski Sağlık Müdürü ve Cumhur İttifakı, Yüreğir Belediye Başkan Adayı Dr. Halil Nacar, duygusal bir konuşma yaparak tıbbi sekreterlerin sorunlarında yanlarında olacağını vurguladı.

Ardından sırasıyla Abdi Sütcü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Azize Batun, Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Miraloğlu ve Medline Hastanesi Hasta Hizmetleri Müdürü Tayyibe Kılıç sunumlarını gerçekleştirdiler.

Soru-cevap kısmında Bilimsel Kurul Başkanı Meral Hoca, ekipler oluşturarak anket sorgulaması yaptı. Çalıştay'ın birinci bölümü dilek ve temennilerle sona erdi.

Sağlık Sen ve Memur Sen adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu, Çalıştay sonuçlarına göre, tıbbi sekreterlerin önemli bir rol oynadığı ve sağlık kurumlarında karşılaştıkları çeşitli zorlukların farkındalığının artırılması gerektiği belirlenmiştir. İletişim zorlukları, iş tatminsizliği ve çalışma koşulları gibi konularda çeşitli sorunlar tespit edildiğine dikkat çekti.

Nennioğlu, Çalıştayın çalışanların duygusal durumlarına özen gösterilmesi, çalışma motivasyonlarının yükseltilmesi ve uygun çalışma ortamının sağlanması önerilmiştir. Ayrıca, tıbbi sekreterlerin görev ve sorumluluklarının daha iyi anlaşılması, yönetim tarafından şikayetlerin dikkate alınması ve çözümler üretilmesi noktasında önem taşıdığını kaydetti.

Nennioğlu, şu ifadelere yer verdi:

"Çalıştay, sağlık sektöründe tıbbi sekreterlerin rolünün ve öneminin vurgulanması, yaşadıkları sorunlara çözüm aranması amacıyla önemli bir platform olmuştur. İlerleyen süreçte, tıbbi sekreterlerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve iletişim zorluklarının azaltılması adına alınacak tedbirlerin üzerinde durulması gerekmektedir."

Tıbbi Sekreterler Çalıştayı'na önümüzdeki günlerde devam edileceği bildirilerek, katılımcılara  teşekkür edildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Seyhan polisi 30 yıl hapis cezasıyla aranan cinayet zanlısını yakaladıÖnceki Haber

Seyhan polisi 30 yıl hapis cezasıyla ara...

Soyadı Gümüş ama 'MHP'li Vekilin' Altın AdamıSonraki Haber

Soyadı Gümüş ama 'MHP'li Vekilin' Altın...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar