medya takip
temiz toplum
Adana
DOLAR31.1899
EURO33.8271
ALTIN2038.0

Başsavcı Baba'dan 23 Nisan jesti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başsavcı Baba'dan 23 Nisan jesti
Abone ol
Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül'den dezavantajlı bölgedeki çocuklara 23 Nisan jesti.
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Türk Kızılayı Adana Şubesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen şenlikte kentin kenar mahallelerindeki ilkokullarda öğrenim gören 60 birinci sınıf öğrencisi, gönüllerince eğlenirken, hükümlülerin geri dönüşüm kutularında toplanan tekstil malzemelerinden yaptığı hediye oyuncuklarla da büyük mutluluk yaşadı. 

Adana Göltepe Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen etkinliğe Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve eşi Beyhan Demirtaş, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül ve eşi Hazal Demet Yurdagül, Ceza İnfaz Kurumlarından Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Necati Kazak, İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı ile dezavantajlı bölgelerde bulunan 4 ilköğretim okulunda öğrenim gören 60 öğrenci katıldı. 


HÜKÜMLÜLER YAPTI, ÇOCUKLARA HEDİYE EDİLDİ
Tesisteki çocuk parkında gönüllerince eğlenen çocuklara Vali Demirtaş ile Başsavcı Yurdagül ile beraberindekiler, kamuya yararlı bir işte çalışma yükümlülüğü altında bulunan hükümlülerin Denetimli Serbestlik bünyesindeki Eğitim ve Yenileme Atölyesi'nde geri dönüşüm kutularında toplanan tekstil malzemelerinden yaptıkları oyuncaklardan hediye etti.

Çocuklara ayrıca Türk Kızılayı tarafından içinde kırtasiye malzemesi, ayakkabı ve kıyafet bulunan çanta verildi. Daha sonra Vali Demirtaş’ın başında bulunduğu heyet ilkokul çocuklarıyla birlikte öğle yemeği yedi. Özellikle Vali Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş ile Başsavcı Yurdagül’ün eşi Hazal Demet Yurdagül, aynı masada yemek yedikleri çocuklarla yakından ilgilenip bol bol sohbet etti. Etkinlikte ayrıca fiziksel engelli bir kız öğrenciye de Kızılay tarafından tekerlekli sandalye hediye edildi.

"YÜZÜNÜZDEKİ GÜLÜMSEME BİZİ MUTLU EDİYOR"
Etkinlikte konuşan Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, bugün protokol konuşmasının bir önemi olmadığını belirterek, "İşin en önemli kısmı siz çocukların eğlenmesi.Başka hiçbir sözün bir önemi yok.Atatürk bu güzel günü siz çocuklara armağan etti. Biz de sizinle birlikte burada olduğumuz için, yüzünüzdeki gülümsemeyi gördüğümüz için çok mutluyuz.  İyi ki geldiniz, yine bekliyoruz, gününüz kutlu olsun" dedi. Programın sonunda etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür belgesi verildi. 

Başkan Akay'ın 23 Nisan mesajıÖnceki Haber

Başkan Akay'ın 23 Nisan mesajı

Nükleer başlıklar İncirlik'ten taşındıSonraki Haber

Nükleer başlıklar İncirlik'ten taşındı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar