NET TAMİR
türkiye erken genel seçim istiyor mu
Adana
DOLAR33.0965
EURO36.1176
ALTIN2597.2

Depremzede konteynerları Şambayad Mahallesinde: "Sokakta kalmaktansa burası saraydır benim için"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
Depremzede konteynerları Şambayad Mahallesinde: "Sokakta kalmaktansa burası saraydır benim için"
Abone ol
Depremzede konteynerları Şambayad Mahallesinde: "Sokakta kalmaktansa burası saraydır benim için"

Adana'nın Çukurova ilçesi Şambayadı Mahallesi'nde depremzedeler için kurulan konteyner kentte aileler yerleşmeye başladı. Şanlıurfa'da 3 ay düğün salonunda yaşayan İbrahim Çatak, konteyner kentteki imkanlardan övgüyle bahsederek burayı bir saray gibi nitelendirdi.

Adana'da depremzedeler için kurulan konteyner kente aileler yerleşmeye başladı. Ailesiyle Şanlıurfa'da 3 ay düğün salonunda yaşadıktan sonra konteyner kente yerleşen İbrahim Çatak, "Bütün imkanlarımız var, saray gibi benim için" dedi.

6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.4 büyüklüğündeki depremlerin ardından yaralar sarılmaya devam ediyor. Adana'nın Çukurova ilçesi Şambayadı Mahallesi'nde depremzedeler için 514 konteyner kuruldu. AFAD koordinesinde kurulan 21 metrekarelik konteynerlarda duş, lavabo, mutfak, buzdolabı, ocak ve termosifon yer alırken, konteyner kentte elektrik, sokak aydınlatma sistemleri ve çocuklar için bir oyun parkı da bulunuyor. Depremzedelerin yemek, tuvalet, banyon ile çamaşır yıkama ihtiyaçları da konteyner kentte karşılanırken, konteyner evlerine yerleşen depremzedeler her türlü detayın düşünüldüğünü kaydetti.

"3 ay düğün salonunda kaldım, burası saray gibi"

Şanlıurfa'da depremde evi ağır hasar gören 42 yaşındaki İbrahim Çatak, eşi ve 5 çocuğuyla 3 ay boyunca düğün salonunda kaldıktan sonra Adana'daki konteyner kentin açılmasıyla buraya yerleşti. Yaşadıklarını anlatan Çatak, "Devletimiz bizi sevindirdi. Biz sokakta yaşıyorduk. Üç aydır düğün salonunda sürünüyordum 7 kişiyle. İki tane özürlü çocuğum vardı, düğün salonu berbattı. Düğün salonuna göre burası bayağı bir saray yani benim için. Tuvaletimiz yoktu, banyomuz yoktu orada. Ama burada elektriğimiz, tuvaletimiz, banyomuz, bütün imkanlarımız var. Saray gibi bir yer benim için. Sokakta kalmaktansa burası saraydır benim için" dedi..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gündüz başlayıp gece devam etti; Silahlı kavgada son durumÖnceki Haber

Gündüz başlayıp gece devam etti; Silahlı...

Benzinli motor yıkanırsa neler olur?Sonraki Haber

Benzinli motor yıkanırsa neler olur?

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar