medya takip
alev hn
Adana
DOLAR30.9366
EURO33.5
ALTIN2019.1

İnsanları canından bezdiriyor| Harç mı, Haraç mı?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İnsanları canından bezdiriyor| Harç mı, Haraç mı?
Abone ol
Her kurumda farklı uygulama | İnsanları canından bezdiriyor| Harç mı, Haraç mı?

İnternette sorguladığınızda 2023 yılı için heyet rapor ücreti olarak devlet hastanelerinde 200 lira, üniversite hastanelerinde ise 300 lira civarında harç ücretinin ödenmesi gerektiği bilgisine ulaşırsınız.

Oysa ki, gerçek hiç bir zaman böyle değil. Bu rakamın kimi kurumlarda 1250 ila 1500 liraya kadar çıktığı gerçeği her zaman önümüze çıkıyor.

Bu yönde ciddi bir başıboşluk olduğu ve bu nedenle oluşan tepkilerin bir an önce dindirilmesi isteniyor.

Adana'nın Seyhan Devlet Hastanesinde 1000-1250 lira aralığında istenen heyet raporu, bazı üniversite hastanelerinde daha da yüksek rakamlara ulaşabiliyor.

UYGULAMA AİLE HEKİMİ İLE BAŞLIYOR
Yivsiz Av Tüfeği ruhsatı almak için öncelikle aile hekimine başvuruluyor. Hekim burada riske girmek istemediği için talep sahibini doğrudan hastaneye sevk ediyor. Hastanede branş başına 2023 yılı ücreti olarak 250 lira ödeniyor. Bu rakam her bir branş için ayrı ayrı tahsil ediliyor. Aile hekiminin sevk ettiği branş sayısı arttıkça rakam da ona göre yükseliyor.

Her şey bitti sıra rapor almaya geldi deyip, derin bir nefes almaya da kalkmayın sakın! İnsanları canından bezdiren ödeme silsilesi hız kesmeden burada da devam ediyor.
Kimi devlet hastaneleri nihai kararın verildiği heyet raporu için 1000 ila 1500 lira arasında tarife uygularken, üniversite hastanelerinde 1500 - 2000 lira civarına çıkabiliyor.

Adana Şehir Hastanesinde ise bu konuda tam bir curcuna yaşanıyor. Heyet raporu için sıra bekleyenlerin çokluğu bahane edilerek randevu verilmiyor. Ortada kalan vatandaş ise her bir branş için ödeme yaptıktan sonra zorunlu olarak devlet hastanelerine giderek fahiş ücretlere katlanmak zorunda kalıyor. 

Şikayetlerini hastane başhekimliğine bildirmek isteyenlere de geçit verilmiyor.  Başhekim Doç. Dr. Mehmet Volkan Harput'un bu konuda katı bir tutum sergilediği ve görüşmek isteyenlere izin verilmemesi yönünde talimat verdiği ifade ediliyor. 

Yetkililerin konu ile ilgili açıklama yapması isteniyor.


Erkekler İçin Estetik Çözüm Forest Klinik Sakal ve Bıyık EkimiÖnceki Haber

Erkekler İçin Estetik Çözüm Forest Klini...

PUBG Mobile Satılık Hesaplar HesapHizmetleri.com'da En İyi FırsatlarSonraki Haber

PUBG Mobile Satılık Hesaplar HesapHizmet...

Haber Yorumları

 • selami28-11-2023 09:41

  Yanlış söyledin kardaş devlet hastanelerinde heyet raporu 1250 tl. 250 lira falan yok öyle.

 • Rafet Avan28-11-2023 09:37

  Aile hekimi kanunen hakkımız olan yivsiz av tüfeği ruhsatlarımızı yenilemek için gerekli olan sağlık raporunu keyfi olarak vermiyor, şehir hastanesine her doktor için 250 lira verdim orada heyet randevusu vermedikleri için devlet Hastanesine gittim. bu defada da burada heyet raporu için 250 tl istediler.. nedir bu ya burada paramı kesiyoruz. hele Aile hekimleri var ya, kanunla resmen dalga geçiyorlar. sesimizi duyan yokmu. Türkiyeyi deli dumrulun ülkesine çevirdiniz."

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar