türk haberler
türk haberler
Adana
DOLAR32.5041
EURO34.8173
ALTIN2486.7

İYİ Parti'de istifalar devam ediyor: "Akşener'i sevenler derneği halini aldı"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İYİ Parti'de istifalar devam ediyor: "Akşener'i sevenler derneği halini aldı"
Abone ol
İYİ Parti'de istifalar devam ediyor: "Akşener'i sevenler derneği halini aldı"

İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Çağdaş Çelik istifasını duyurduğu partisi için "Meral Akşener'i sevenler derneği halini almıştır" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti'de son günlerde ardı ardına gelen istifalara bir yenisi daha eklendi. İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu üyesi ve 28. Dönem Milletvekili Seçiminde Ağrı Milletvekili adayı Çağdaş Çelik, partisinden istifa etti.

İstifasını sosyal medya üzerinden duyuran Çelik, "Gelinen noktada büyük emek ve umutlarla kurduğumuz İyi Parti, siyasi bir parti olmaktan çok, Meral Akşener'i sevenler derneği halini almıştır" ifadelerini kullandı. 

Çelik, sosyal medya üzerinde yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Konforlu muhalefet"
"Kurucu üyelerinden biri olduğum İyi Parti, ne yazık ki kuruluş ilke ve amaçlarından giderek uzaklaşmış kurumsal kimliğini ikili ilişkilere teslim etmiş bir tabloya bürünmüştür. İktidara talip olan, ülke yönetimini proje ve stratejileriyle yönetme vaadi olan partimizin yönetim mekanizmaları liyakati değil sadakati esas alan bir tavra girmiş, parti içi demokrasinin ve istişarenin önü tıkanarak bu konuda eleştiri dahi kabul etmez bir çıkmaz oluşmuştur.

Üzülerek belirtmek isterim ki bu noktaya bir günde gelinmemiştir. Uzun süredir devam eden ve onarılmasını umduğumuz sistem sorunları sürekli halı altına süpürmüş, yok edemediği gibi artık tahammül edilemez bir yere taşımıştır. Cumhurbaşkanlığı seçiminde izlenen yolun öz eleştirisi yapılmadan yerel yönetimler seçiminde takınılan tavır partimizin hedeflerinden uzaklaştığı ve konforlu muhalefeti benimsediğini düşündürmektedir.

Bugün yaşanan kriz ve sancıların ayyuka çıkma sebebi ise parti yönetiminin Türkiye'yi sadece İstanbul ve Ankara'dan ibaret sanması ve parti yönetimini sadece bu şehirlerden ibaret kurmasıdır. Ayrıca yerel yönetimler seçinde aday belirleme süreçlerinde hiçbir matematiksel ve sosyal veriye dayanmadan, gerçeklikler değerlendirilmeden izlenen yoldur.

Zira gözümün bebeği Eskişehir'de yaşanan aday belirleme süreci de tüm kamuoyunda sözlerimi ispatlamıştır. Yinelemekte fayda var ki hiçbir matematiksel ve sosyolojik veriye dayanmayan, şehirde yaşamayan bir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının çıkartılması bu hususların sadece gün yüzüne çıkan kısmıdır. Aday belirleme süreçleri artık partimizde bilimsel ve sosyolojik verilere göre değil sözüm ona sadakat (!) ve ikili ilişkiler üzerinden yürütülmektedir. Ne yazıktır ki, gelinen noktada büyük umut ve emeklerle kurduğumuz İyi Parti, siyasi bir parti olmaktan çok, Genel Başkanın kapısının önünde dönen ikili ilişkilerle yönetilen, Meral Akşener'i sevenler derneği halini almıştır.

Partimiz iktidar hedefinden ve kuruluş ilkelerinden uzaklaştığı gibi aday belirleme süreçlerinin hür ve müstakil adı altında CHP ile yapılacak gizli ittifaklara delalet olduğu şüphesi yoğunlaşmıştır. Yıllardır bu partide mücadele etmiş, parti bayrağını memleketin her köşesinde dalgalandırmak için maddi ve manevi bedel ödemiş, verdiği mücadele için hiçbir beklenti içine girmemiş bir nefer olarak bu konuda yaptığımız en ufak eleştiriler bile ciddiye alınmamış hatta eleştirilerimizin neticesi aleyhimizde kullanılmak için her yol denenmiştir.

Mobbing iddiası
Partiye emek verenlerin dışlandığı, genel başkana yakın özel isim ve o isme yakın olanların parti kurum ve kurullarını hiçe sayarak adeta kafa kafaya vererek bizleri aforoz etme çabaları ise bardağı taşıran son hamle olmuştur. Özellikle Eskişehir Milletvekilimiz Nebi Hatipoğlu'nun istifası sonrası şahsıma reva görülen bu mobbing süreci hızlanmış, özel ilişkiler ve sosyal medya hesaplarındaki beğeniler bile bir tehdit aracı olarak kullanılmak istenmiştir.

Birbirinden farklı siyasi görüşlere sahip olan aile bireylerim üzerinden birtakım dedikodular türetilmiş ve nahoş bir etiketleme çabasına girilmek istenmiştir. Partimiz her gidenin suçlu olduğunu iddia ederek, neden sorusunu sormadan hiçbir yere varamayacağı gibi parti içi demokrasiyi ve istişareyi tıkayarak mevcut partililerini de hızla kaybettiğini görmezden gelmeye devam etmektedir. Henüz bir parti olmadan başlayan ve en yoksun, en zorlu zamanlarda sırtladığımız partimizde mücadeleye yeni katılmışların bize kapıyı göstermelerinden ve bu gücü genel başkan odasının önünden almaları katlanılması zor bir durumdur ve gereğini yapmak şahsım adına farz olmuştur.

Görünen odur ki artık İyi Parti'de mücadele etmenin, liyakatin ve bazı yaraları zamanla sarmanın mümkünatı kalmamıştır. Bu sebepler ışığında Gençlik Kolları Eskişehir İl Başkanlığı, Gençlik Kolları Genel İdare Kurulu Üyeliği, Bölge koordinatörlüğü, Ağrı Milletvekili adaylığı ve Merkez Disiplin Kurulu üyeliği gibi hemen her kademesinde üstün özveri ile görev yaptığım İyi Parti'den istifa ettiğimi tüm kamuoyuna duyurmak istiyorum. Görev sürem boyunca birlikte çalıştığım yol arkadaşlarıma, değerli büyüklerime, kardeşlerime teşekkür ediyor ve varsa hakkımı helal ediyorum. Üzerimde hakkı olan herkesten haklarını helal etmelerini temenni ediyorum."

İstifalar sürüyor
Partisinin AKP’yle ittifak yapması gerektiğini söyleyen ve istifa eden eski İYİ Parti milletvekili Nebi Hatipoğlu, geçtiğimiz hafta AKP'ye katıldı.

Yine geçtiğimiz hafta İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Bahadır Erdem, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz da aynı şekilde İYİ Parti'den istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurmuştu. Erdem İYİ Parti'den istifasını duyurduğu açıklamasında partisinin tüm illerde yerel seçimlere ayrı adaylarla girme ısrarını eleştirdi.

İYİ Parti Ankara milletvekili Adnan Beker de geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla partisinden istifa ettiğini duyurdu. Yaptığı açıklamada "2019 Yerel Seçimlerinde sizlerin teveccühü ile Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevine seçildim" ifadelerini kullanan Beker, dört yıl boyunca bu görevi "büyük bir özveriyle" yerine getirdiğini savundu.

Adnan Beker'in istifa ettiği gün, İYİ Parti Sağlık Politikaları Başkan Yardımcısı Aylin Anıl Arslan da görevinden ve partisinden istifa ettiğini açıkladı. Arslan, "İYİ Parti tarafından alınan bu karar ve son dönemde yapılan açıklamaların belediye seçimlerinde de AK Parti ve Cumhur ittifakını destekler ve mevcut iktidarı güçlendirir nitelikte olması sebebiyle İYİ Parti Sağlık Politikaları Başkan Yardımcılığı görevimden ve parti üyeliğimden istifa ediyorum" dedi.


Mahalle kütüphaneleri öğrencilerin ikinci evi olduÖnceki Haber

Mahalle kütüphaneleri öğrencilerin ikinc...

Seyhan Belediyesi işçileri konutlarına kavuştuSonraki Haber

Seyhan Belediyesi işçileri konutlarına k...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar