medya takip
temiz toplum
Adana
DOLAR31.2009
EURO33.8577
ALTIN2038.8

Kooperatif hayali gerçek oluyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kooperatif hayali gerçek oluyor
Abone ol
Kooperatif hayali gerçek oluyor.

Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir, Saimbeyli ilçesinde kilim dokuyan kadınlara kooperatifleşmeleri konusunda destek sözü verdi.

Saimbeyli’nin Gökmenler Mahallesinde "Kilimci kız" olarak bilinen Sema Kızıl, Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir ile bir araya geldi. Kandemir’e kooperatifleşmeleri konusunda verdiği destekten dolayı teşekkür eden Kızıl, “Bugüne kadar kendi emek ve çabalarımız ile bir noktaya kadar gelebildik. Mutlu anneler, para kazanan gençler ile köylerimizi terk etmeden gelişmek istiyoruz" dedi.

Mustafa Kandemir, Gökmenler Mahallesindeki kadınların ürettiği kilimlerin pazarlanmasına öncülük edeceklerini belirterek, "Bu genç girişimcimizin güzel niyeti ile inşallah Saimbeyli’de atağa geçmesi geleneksel el sanatı el dokuması kilimlerinin ekonomiye kazandırılması için desteklerimizi esirgemeyeceğiz. Gençlerin üretimi demek ülkemizin kalkınması demek. Biz bu noktada Kozanımız olsun kardeş ilçemiz Saimbeyli, Feke ve Tufanbeyli’de girişimci gençlerimizi desteklemekten çok mutluyuz” diye konuştu.


Özel işletmede namaz cezasıÖnceki Haber

Özel işletmede namaz cezası

Asansör kurbanı Eren’in cenazesini babası taşıdıSonraki Haber

Asansör kurbanı Eren’in cenazesini babas...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar