medya takip
temiz toplum
Adana
DOLAR31.1943
EURO33.8195
ALTIN2038.1

Mekanda 'Dansöz Krizi'

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mekanda 'Dansöz Krizi'
Abone ol
Erkeklerin çapkınlıkları malum. Hiçbir şey yapamasalar gözleri ile çapkınlık yapıyorlar.
Erkeklerin çapkınlıkları malum. Hiçbir şey yapamasalar gözleri ile çapkınlık yapıyorlar. Hoş, aynı şey bazı kadınlar için de geçerlidir tabi. Sözüm meclisten dışarı. Erkeklerin göz çapkınlığı ile ilgili trajikomik bir anımı anlatmak istiyorum sizlere.

Yıllar önce iki komşumuzla eşlerimizle birlikte bir akşam, Adana'da herkesin bildiği ünlü ve lüks bir eğlence mekanına gittik. Mekanın duvarları sütunlu ve sütunların hemen hemen hepsi aynalarla kaplı. Anlayacağınız etrafımız aynalarla dolu.

Benim yanımda yan bloktan komşum Funda, onun yanında da benim üst katımda ki Oya. Oya'nın karşısında da eşi Yusuf Bey oturuyor.

Biz üç bayan yan yana oturduk, karşımızda da eşlerimiz oturmakta. Önce mekanın özelliği gereği fasıl başladı. İyi güzel biz de dilimiz döndüğünce Türk Sanat Müziği eserlerine eşlik ettik, eğlendik. Gecenin sonuna doğru sahneye güzel bir dansöz çıktı. 

Benim eşim ve Funda'nın eşi gözlerini alamıyorlar bir türlü dansöz bayandan. Dönüp bakmak yetmedi, benim eşim sandalyesini de çevirerek bakmaya başladı. Yanımda oturan Funda bir süre sonra kulağıma eğilerek, "Bizim eşlerimiz dansözden gözlerini alamadılar, Yusuf Bey ne kadar kibar bir erkek başını çevirip dansöze bakmadı bile" dedi.

"Başını çevirmesine gerek yok! Karşısındaki (bizim arkamızdaki) aynadan bakıp, seyrediyor" dedim. Funda ile birlikte kahkahalarla gülmeye başladık. "Mekanda güzel bir dansöz raks ediyorsa hangi erkek bakmaz, sen erkek olsan bakmaz mısın, bu tabi ki doğal" diye de ekledim.

Ancak sandalyesini çevirip mevzilenir gibi bakıp, yanındaki eşini toplum içinde küçük düşürmek hiç hoş değil doğrusu. "Güzele bakmak sevap" dediğinizi duyar gibiyim. Ona bir itirazımız yok zaten. Fakat takdir edersiniz ki, bakmadan bakmaya fark var. 

Genel anlamda; ya eşinize bunu hissettirmeden, ya da onu çevresine ve toplum içinde rencide edecek kadar olayı abartmadan bakacaksınız değerli erkekler.. Kadınlar olarak bundan daha fazla da esneklik beklemeyin bizden.

Nükleer başlıklar İncirlik'ten taşındıÖnceki Haber

Nükleer başlıklar İncirlik'ten taşındı

TV Fiyatları Sonraki Haber

TV Fiyatları

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar