ayyuce
medya takip1
Adana
DOLAR31.3879
EURO34.0706
ALTIN2100.9

Okulun yanı başındaki ağır hasarlı bina öğrencileri tedirgin ediyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Okulun yanı başındaki ağır hasarlı bina öğrencileri tedirgin ediyor
Abone ol
Okulun yanı başındaki ağır hasarlı bina öğrencileri tedirgin ediyor.

aşanan deprem felaketinin ardından eğitim öğretimin ara verildiği Adana'da okullar bugün açılıyor. Ancak bazı okulların yanı başında ağır hasarlı bina olması öğrenci ve velileri tedirgin ediyor.

Adana’da bulunan bin 556 okuldan ağır ve orta hasarlı olmayan okullarda 516 bin 775 öğrenci 13 Mart günü (bugün) yeniden eğitim ve öğretime başlayacak. Ancak bazı okulların çevresinde ağır hasarlı yıkılacak bina olması öğrencileri ve velileri tedirgin etti.
Hıdır Ünverdi Ortaokulunda eğitim gördüğünü, hemen okulun karşısında ağır hasarlı bina olduğunu belirten 12 yaşındaki 6. sınıf öğrencisi Cumhur Rüzgar Alişan, “Okulumuz sağlam çıktı ama karşısında ağır hasarlı bina var. Ben bu nedenle okula gitmek istemiyorum. Okula gitmeye korkuyorum. Büyük ihtimal okula gitmem. Binanın ne zaman yıkılacağı ise bilinmiyor” dedi.
Okulların uzun süreden sonra açılacak olmasından dolayı mutlu olduğunu dile getiren öğrencilerden Eren Örs ise ancak tehlikenin hala var olması ve okul etrafındaki ağır hasarlı binalardan olayı tedirgin olduklarını kaydetti.


Yeni bir felaket kapıda mı? Lüks site sakinleri ölüm korkusu ile yaşıyorÖnceki Haber

Yeni bir felaket kapıda mı? Lüks site sa...

Depremde hayatını kaybeden öğretmen için hüzünlü törenSonraki Haber

Depremde hayatını kaybeden öğretmen için...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar