NET TAMİR
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.5154
EURO34.8514
ALTIN2487.7

TGF Genel Başkan Vekili Cafer Esendemir: “Yeni Düzenleme Anadolu Basınının idam fermanıdır"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
TGF Genel Başkan Vekili Cafer Esendemir: “Yeni Düzenleme Anadolu Basınının idam fermanıdır"
Abone ol
TGF Genel Başkan Vekili Cafer Esendemir: “Yeni Düzenleme Anadolu Basınının idam fermanıdır"

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili Cafer Esendemir, Cumhurbaşkanlığı Tasarruf Tedbirleri kapsamında Basın ve Yayın giderlerine ilişkin yeni düzenlemenin Anadolu basınının idam fermanı niteliğinde olduğunu söyledi.

turkhaberler.com.tr 'de yayınlanan habere göre, Kırklareli Medya Mensupları Cemiyeti’nin gerçekleştirilen genel kurulunda bu konuyla ilgili konuşan Esendemir, "Yeni düzenleme, kamu kurum ve kuruluşlarının günlük gazete alımı yapılamayacağı ve görev alanı ile ilgili olmayan yayınlara abone olunamayacağını kapsamaktadır. Bu düzenleme Anadolu basını için adeta idam fermanıdır. Gazetelerin elektriğini ve suyunu kesmekle eşdeğerdir. Anadolu basını bu zorlu süreçte devletten destek beklerken tam aksine Anadolu basınını çok güç duruma düşürecek bir uygulama ile karşı karşıya kalmıştır. Bu yanlıştan bir an önce dönülmelidir" diye konuştu.

"En mağdur meslek grubuyuz"

TGF Genel Başkan Vekili Cafer Esendemir, Türkiye'de tüm meslek grupları içerisinde en mağdur ve en sıkıntılı meslek grubu olduklarını belirterek, şunları kaydetti;

"Son yıllarda çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren ve ayakta durmaya çalışan Anadolu basını, pandemi döneminde iyice sıkıntılı bir duruma düşmüştür. Birçok meslek grubuna çeşitli destekler ve yardımlar sağlanırken maalesef basın camiasına yeterli destek verilmedi. Bu yetmezmiş gibi şimdi de iyice güç duruma sokulmaya çalışılmaktadır. Gazeteler çalışanlarının maaşını ödemekte zorlanırken yeni tasarruf genelgesiyle iyice zor durumda kalacak. Tasarruf tedbirlerinin önce Anadolu basınından başlaması oldukça düşündürücüdür. Anadolu basını Kurtuluş Savaşından bu yana her zaman vatanının ve milletinin yanında olmuş, halkın gözü ve kulağı haline gelmiş, demokrasinin vazgeçilmez unsuru olmuştur. Anadolu basınına nefes aldırılması gerekirken iyice nefessiz bırakmaya çalışmak büyük bir hatadır. Bir an önce bu hatadan dönülmesi ve Anadolu basınına sahip çıkılması gerekmektedir."


İngiltere Vize Başvurusunda Merak Edilen DetaylarÖnceki Haber

İngiltere Vize Başvurusunda Merak Edilen...

Ege Pozitif Psikoloji Kliniği ile Aile İlişkilerinizi GüçlendirinSonraki Haber

Ege Pozitif Psikoloji Kliniği ile Aile İ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar