NET TAMİR
türk haberler
Adana
DOLAR32.5858
EURO34.7578
ALTIN2492.8

Türk Harb-İş Ankara'ya Yürüyor | "Sözlü Anlattık, Yazılı Anlattık, Altını- Üstünü Çizerek Anlattık, İşaret Diliyle Anlattık.."

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Abone ol
Türk Harb-İş Ankara'ya Yürüyor | "Sözlü Anlattık, Yazılı Anlattık, Altını- Üstünü Çizerek Anlattık, İşaret Diliyle Anlattık.."

Türk Harp İş Sendikası tarafından savunma sanayi çalışanlarının içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıyı dile getirmelerine rağmen bir sonuç alamadıkları gerekçesiyle Ankara'ya yürüme kararı aldılar.

"ÜÇ MAYMUNU OYNAMALARINA TAHAMÜLÜMÜZ KALMADI "
Türk Harb-iş Sendikası Adana Şube Sekreteri Mustafa Horan, uzun zamandır savunma sanayi çalışanlarının içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıyı Türk Harb-iş Sendikası  genel merkez yöneticileri ve şube başkanları, ile bölge temsilcileri vasıtasıyla her platformda dile getirdiklerini kaydederek, "Genel başkanımız Alaattin Soydan’ın da ifade ettiği gibi sıkıntılarımızı sözlü olarak anlattık, yazılı anlattık, altını- üstünü çizerek anlattık ve hatta en son işaret diliyle anlattık ama maalesef bir sonuç alamadık. İlgililerin daha fazla üç maymunu oynamasına tahammülümüz kalmadı. Bu ve benzeri durumlardan dolayı Sayın Genel Başkanımızın talimatıyla Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Hak arayışımızı her alanda dile getirmeye devam edeceğiz" diye konustu.

"UYUYOR NUMARASI YAPANLARA FIRSAT VERMEYECEĞİZ"
Yetkililerin bu sese kulak tıkamalarına göz yummayacaklarını ifade eden Horan, uyuyor numarası yapanlara fırsat vermeyeceklerini söyledi

Mustafa Horan daha sonra şu ifadeleri kullandı:

"Değerli arkadaşlarım hakkımız olanı alana kadar eylemlilik sürecimiz devam edecektir. Dört bir tarafı hainler ve düşmanlarla çevrili bir coğrafyada savunma sanayisine lokomotiflik yapan askeri fabrikalar, tersaneler ve bağlı bütün işyerlerine ihanet edenleri tarih unutmayacaktır.
Bizim talebimiz açık ve net; insanca yaşamak istiyoruz. Bu ülkenin uçağını tankını gemisini ve savunma sanayinde kullanılan bütün teçhizatın bakım onarımını yapan üyelerimizin insanca yaşaması için hak ettiklerini alacakları güne kadar eyleme devam edeceğiz.
Allaha yemin olsun ki baş eğmek yok, vazgeçmek yok, diz çökmek yok, Bu sese kulak tıkayanları unutmak yok bu ülke bizim, bu devlet bizim ve emek bizim diyoruz."


MHP'nin Adana İlçe Belediye Başkan Adayları Belli OlduÖnceki Haber

MHP'nin Adana İlçe Belediye Başkan Adayl...

Seyhan’da bin 962 ton atık ekonomiye kazandırıldıSonraki Haber

Seyhan’da bin 962 ton atık ekonomiye kaz...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar