türk haberler
türk haberler
Adana
DOLAR32.5118
EURO34.8367
ALTIN2487.5

Ülkü Ocakları başkanı davasında karar çıktı. 10 Yıl!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Ülkü Ocakları başkanı davasında karar çıktı. 10 Yıl!
Abone ol
Eski Ülkü Ocakları başkanı davasında karar çıktı. 10 Yıl hapis.

Ülkü Ocakları eski Mersin İl Başkanı Çağrı Ünel, uğradığı saldırının ardından çıkan çatışmada 1 kişinin ölümüne sebebiyet vermişti. Ünel’in yargılandığı dava sonuçlandı.

Geçtiğimiz yılın Mart ayında Eski Mersin eski Ülkü Ocakları Başkanı Çağrı Ünel, Toroslar’da bankamatikten para çektiği sırada 4 kişinin bıçaklı saldırısına uğramış, Ünel’in kendi silahıyla saldırganlara karşılık vermesi üzerine 1 kişi hayatını kaybetmişti.

Saldırganların 4 kişilik bir grup olarak bıçaklı saldırıyı gerçekleştirdikleri belirtilirken, olay sonrasında Çağrı Ünel, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Ünel’in yargılandığı dava dün sonuçlandı. Mahkeme heyeti, saldırının ardından 1 kişinin öldüğü olayda Çağrı Ünel’e 10 yıl hapis cezası verdi. Mahkemeye cezaevinden SEGBİS ile bağlanan Ünel’in, avukatları aracılığıyla karara itiraz edeceği öğrenildi.

NE OLMUŞTU...

Toroslar’da eski Ülkü Ocakları Başkanı Çağrı Ünel, bir banka önünde sonradan 4 kişi olduğu açıklanan kişilerin bıçaklı saldırısına uğramıştı. Ünel’in silahla karşılık vermesi sonucu saldırganlardan biri olay yerinde hayatını kaybetti.

Bıçaklı saldırı sonrasında yaralanan Ünel de tedavi altına alınmış, ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konmuştu. 15 Mart 2022’de gerçekleşen saldırının ardından Ünel, o zamandan beri cezaevinde tutuklu yargılanıyordu.

Tutuklanan Çağrı Ünel’in 2019-2020 arasında Ülkü Ocakları genel başkanlığı yapan ve bir suikast sonucu hayatını kaybeden Sinan Ateş’e yakınlığı nedeniyle, Ünel’e saldırı ve Ateş’e suikast arasında bağ olduğu iddia edilmişti.

Çağrı Ünel, Ateş’in genel başkanlığı döneminde Mersin il başkanı olmuş, onun genel başkanlığı sonrasında o da il başkanlığı görevinden ayrılmıştı.
Kaynak: 33 Net Haber.com
 


Adanalı Eyüpcan Delibalta, yüzlerce çocuğa pasta ikram ederek yüzlerinde tebessüm oluşturdu.Önceki Haber

Adanalı Eyüpcan Delibalta, yüzlerce çocu...

Dünyanın en güzel 13'üncü tatil koyunu betona çevirdiler: Tisan elden gidiyorSonraki Haber

Dünyanın en güzel 13'üncü tatil koyunu b...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar