türk haberler
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.2571
EURO35.0587
ALTIN2445.7
Adana Haber Diyor ki

Adana Haber Diyor ki

Mail: [email protected]

ASKİ'de Mahşerin Üçlüsü: İşbora Alp - Taner Dinçer- Hüseyin Keleş

Adı: İşbora AlpGörevi: Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Şahin'in özel kalem müdürlüğü. İşbora'nın Şahin'in kanatları altında olduğu, onun sayesinde memur kadrosunu hak kazandığı bildiriliyor.
İşbora Alp, hakkında türlü rivayetler var. Ceyhan'da İstiklal Mahallesinde zar zor geçinirken, 30 Mart sonrası geldiği Büyükşehir Belediyesinde Allahın 'Yürü Ya Kulum' dediği özel insanlardan biri haline geldiği söyleniyor. Son zamanlardaki hızlı yükselişini 'sadakatine' bağlayan Ceyhanlılar, İşbora'nın son model aracının 140 bin lira, yeni aldığı evin ise 480 bin lira olduğunu söylerken bir de ekleme yapıyorlar: Gözümüz yok! Allah daha çok versin.
İstikhakçı İşbora'nın 'emanete hiyanet etmeyişi' özelliği ile bazı üst düzey kişilerin kasası olmayı hak kazandığına dikkat çekiliyor.
. . .
Adı: Taner Dinçer. Görevi: Ceyhan Aski Şube Şefi.
Son dönemde Ceyhan'da zengin sayısında artış olduğu kaydediliyor. Bunlardan birisi de Hüseyin Sözlü'nün halasının oğlu olduğu söylenen Taner Dinçer. Dinçeryakın çevresinde zeki, becerikli ve iş bitirici olarak tanınıyor. Yerel seçimler öncesinde yüklü borcu olduğu, bu nedenle de geleninin gideninin hayli fazla olduğunu söyleyenler, hayatındaki pırıltılı değişiklikten sonra, devasa borcunun sıfırlandığını, mıcır işine duyduğu özel ilgiden ötürü maddi durumunda gözle görülür bir büyüme olduğunu kaydediyorlar.
Taner Dinçer'in şu sıralarda 6 sıfırlı bir ev aldığı bildiriliyor. Hayırlı uğurlu olsun diyoruz. 
. . .
Adı: Hüseyin Keleş. Görevi: Yol Şube Müdür Yard. 
Tahsili konusunda türlü söylentiler dolaşıyor. Mesai arkadaşlarından kimisi ilkokul, bir bölümu ise ortaokul mezunu olduğunu söylüyor. 
Keleş'in sevgi dolu bir kalbe sahip olduğunu söyleyen arkadaşları, bir çok yere bilgisi ve görgüsü artsın diye bayan arkadaşlarını makam arabasından eksik etmediğini belirtiyorlar..
Köyde kıt kanaat otururken, bir anda Ceyhan'da ev alacak potansiyele eriştiğini belirten dostları, "imza yetkisi yoktur ama, çalışkandır, aldığı paranın hakkını verir" diyorlar. 

Her üç ismi de yakın takibe alıyoruz...
Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar