NET TAMİR
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.2584
EURO35.0832
ALTIN2447.2
Adana Haber Diyor ki

Adana Haber Diyor ki

Mail: [email protected]

Bunları Biliyor musunuz (8)

HANGİ ŞEREFSİZ???
"Ceyhan'da bir çok kız elimden geçti" diye caka satan şerefsizin 'hangi bağın koruğu' olduğunu biliyor musunuz?

İŞKUR AYRIMCILIK YAPIYOR
İŞKUR Adana İl Müdürü Haşim Meydan'ın AK Partili
Ceyhan Belediyesine 'Negatif Ayrımcılık' yaptığını, Adana'daki diğer belediyelere istisnasız işçi gönderen İŞKur'un Ceyhan Belediyesinin 150 kişilik kontenjanını ortadan kaldırıp, CHP'li Çukurova Belediyesine verdiğini, İşçilerin maaşlarından kaynaklanan aylık en az 200 bin liranın Ceyhan ekonomisinden esirgendiğini biliyor musunuz?

HANGİ BÜYÜKŞEHİR BÜROKRATI
ÇOCUKLARINI FETÖ OKULLARINDA OKUTTU?
Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mete Şahin’in hangi olaydan sonra Fetö’cülüğü tescillenen okullarından kayıt aldırdığının iddia edildiğini, Büyükşehir Otobüs İşletmesi eski Müdürü Abdullah Yavuz’ın oğlunun Burç Okullarından mezun olduğunu biliyor musunuz?

METE ŞAHİN ve 'HARİTA' DAYANIŞMASI
Adana Büyükşehir Belediyesinin stratejik noktalarından Kültür Daire Başkanlığı görevini yürüten Mete Şahin'in 'fason' imar plan çizimi ve harita konularında akrabası BBP İl Başkanı Ahmet Şahin'le sıkı temas içinde olduğu yönündeki iddiaları biliyor musunuz?

BÜYÜKŞEHİR'İN GÖZ DİKTİĞİ ARAZİLER
Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk kendisine musallat olan 'Paralel Yapı' kadar, Adana Büyükşehir Belediyesi ile de uğraştığını, Büyükşehir'in parasız kalınca, (merkez ilçeler dışındaki) 10 dönüm ve üzeri arazilere sardığını, ilçe halkının geleceği için buna karşı çıkan Ceyhan Belediyesini şikâyet eden Adana Büyükşehir Belediyesinin, Ankara'dan müfettiş gelmesine neden olduğu iddiasını biliyor musunuz?

BÜYÜKŞEHİR-HORİZON BAĞLANTISI
Ceyhan'da belediyeye ait kıymetli arazileri iç etmeye çalışırken, belediye başkanı Alemdar Öztürk'ün sayesinde deşifre olan 'Paralel Horizon'un Büyükşehir'deki uzantısının kim olduğunu biliyor musunuz?

SAVCI İSMAİL SAVAŞ YÜKSEL
15 Haziran olayları nedeniyle açığa alınan Adana Cumhuriyet Savcısı İsmail Savaş Yüksel'in sıkı bir 'paralelci' olduğunun iddia edildiğini, Savcı Yüksel'in AK Parti ve Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan hakkındaki hakaret ve iftiraları yöneltenlere, çeşitli yöntemlerle arka çıktığının iddia edildiğini biliyor musunuz?

BAŞSAVCI ALİ YELDAN FAKTÖRÜ
Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'ın demokrasi ve cumhuriyet ilkelerine sıkı sıkıya bağlı bir hukuk adamı olduğunu, görev süresi boyunca Samsun ve Adana'da paralel yapıya geçit vermediğini biliyor musunuz?

CUMHURBAŞKANINA AMK DEDİ
Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde, basketbol il temsilcisi olarak görev yapan Rıza Öztürk'ün, başbakanlığı döneminden bu yana Cumhurbaşkanı Erdoğan'a söz ve karikatürler yolu ile küfürler ettiğini, Adana spor camiasının yakından bildiği; Tuncer Akdoğan, Zafer Aslan ve Ali Gülleri'nin bizzat ziyaret ettiği Savcı İsmail Savaş Yüksel'in, Adana Haber Net editörü Azmi Ertan'ın kişisel şikâyetine engel çıkarmakla kalmayıp, Ertan hakkında sudan sebeplerle dava açtığının öne sürüldüğünü biliyor musunuz?

MUSTAFA ÇOPUR VE 'ÇOK VAHİM' İDDİA
TCDD 6. Bölge Müdürü Mustafa Çopur hakkında öne sürülen bir iddianın hukuki olduğu kadar 'insani' boyutları ile de dikkat çekici olduğunu biliyor musunuz?

MHP'Lİ SEYFO İSTİFA MI ETTİ, ETTİRİLDİ Mİ?
MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz'ın, MHP genel başkan adaylarından Meral Akşener'e destek amaçlı, TBMM İdare Amirliğinden istifa ettiğini söylediğini ancak, Devlet Bahçeli'nin, Yılmaz hakkındaki, "söyleyin ona, istifa etmezse gereğini yaparım" şeklindeki sözleri üzerine ayrılmaya mecbur kaldığını biliyor musunuz?

HALUK LEVENT'İ ŞOKE EDEN GERÇEK
Adanalı Haluk Levent'in eniştesi ve ablası arasında gerilime neden olan skandal bir gelişmenin şarkıcıyı derinden sarstığını, aile arasında 'sır gibi saklanan' konunun çalkantı yaratacak kadar büyük olduğunu biliyor musunuz?

ALİ CABBAR FİLİK '6 TRİLYONU' NASIL SAKLADI?
Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik'in babası, Ali Cabbar Filik'in, kendi adını taşıyan torununu öldürdükten sonra 4 yıla yakın bir süredir kaçak dolaştığını, Filik'in firarda geçtiği süre boyunca, '6 milyon lira' harcadığını söylediğini, dost meclisinde bu konuyu dile getirenlerin, "eski parayla 6 trilyon lira cepte taşınmaz. Kendi adına bankaya da yatırmış olamaz. Kendisine dışardan kim yardım etti ise o da bu suça iştirak etmiş olur" dediğini, Gürcistan sınırını geçmek üzere iken yakalanan Baba Filik'in yanında oğlu eczacı Cavit Filik, Avluk Mahallesi eski muhtarı Faruk Kıllı ve belediye personeli Ecevit Erden'in bulunduğunun öne sürüldüğünü, İddialara göre, Ali Cabbar Filik'in firarda kaldığı süre içinde harcadığı 6 milyon (trilyon) liranın kim ya da kimler tarafından sağlandığının sır olmaktan çıkmak üzere olduğunu biliyor musunuz?

TUNCER AKDOĞAN, ZAFER ASLAN, ALİ GÜLLERİ: 'ŞEYTAN ÜÇGENİ'
Gençlik Spor eski müdürlerinden Tuncer Akdoğan ve Zafer Aslan ile ASKF Başkanı Ali Gülleri'nin ‘Şeytan Üçgeni' takma adını hak edecek ne yaptıklarını biliyor musunuz?

EMNİYET NE ZAMAN HAREKETE GEÇECEK?
Trafik ışıklarında yol kesip, zorla para isteyen Suriyeli çocuk ve gençlerin tam anlamıyla terör estirdiğini, emniyet güçlerinin bu gidişe daha fazla gecikmeden dur demesinin şart olduğunu biliyor musunuz?

SÖZLÜ'YÜ ALİ UĞUR AKBAŞ MI YAKACAK?
MHP'li Ali Uğur Akbaş'ın klasör haline getirdiği 'Sözlü iddialarının' parti genel merkezinde geniş yankı bulduğunu, muhaliflerin toplantılarına katılarak destek veren 'belediyenin başı' hakkında nihai kararın verilmesinde bu dosyaların da etkili olabileceğinin iddia edildiğini biliyor musunuz?

MEHMET SEZER
Memursen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer'in aktif saha çalışmaları ile takdir topladığını, Sezer'in kamu sendikacılığında örnek oluşturduğunu, rakipleri tarafından iktidar yanlısı bir sendika olarak yaftalanmasına karşın üyelerinin hak ve menfaatleri adına yasal platformda dişe diş mücadele veren Memursen İl Başkanı Sezer'in her türlü övgüyü hak ettiğini biliyor musunuz? 

DR. HALİL NACAR'A YENİ GÖREV
Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesinin başarılı yöneticisi Halil Nacar'ın yeni bir görevle taçlandırıldığını, Dr. Nacar'ın mevcut görevine ek olarak Yeni Numune Hastanesinin de yöneticiliğini üstlendiğini biliyor musunuz?

POZANTI'DA SAHTE ZABITA İDDİASI
Pozantı Belediyesinde taşeron işçilerin Fetö davasından tutuklu Belediye Başkanı Mustafa Çay'ın talimatı ile 'zabıta kıyafeti giydirilerek' görev yaptığının iddia edildiğini, suç unsuru taşıdığı öne sürülen bu uygulamanın doğrulanması halinde, Başkan Çay'ın yargı önüne çıkabileceğini, İçişleri Bakanlığının bu yöndeki genelgesinin ateşten gömlek olduğunu biliyor musunuz?

MEDYA VE TANITIMIN GÖZDESİ 'DİLEK AKIN PR'
Çukurova Bölgesinde PR ve halkla ilişkiler alanında marka olan gazeteci Dilek Akın'ın, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in sosyal medya hesaplarını başarı ile yönettiğini biliyor musunuz?

MUSA ÖZTÜRK 'MARKET' Mİ İŞLETİYOR?
MHP'li Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk'ün makamına öğleden önce gelmediğini, bu durumun belediye hizmetlerini aksattığının ifade edilmesine karşın, Öztürk'ün "Market mi işletiyorum erkenden geleyim" şeklinde yanıt verdiğinin iddia edildiğini biliyor musunuz?

MEHMET ALİ POLAT
Adana'da MHP'li işadamı Mehmet Ali Polat'ın gazetemize röportaj verme isteğinin kimleri korkuttuğunu, Polat'ın konuşmasını engellemek için açılan telefonların kimlerden geldiğini biliyor musunuz?

TOROS BİROL
Merkez sağın duayen siyasetçisi Toros Birol'un evinin ziyaretçilerle dolup taştığını, Adana'nın 'Bir Bilen'i Toros Birol'un Adanalıların yakın ilgisine gece gündüz demeden karşılık verdiğini biliyor musunuz?

SEPİCİ'DE 'SİNEK ŞOV'
Adananın yoğun yaşanan mahallelerinden 'Sepici'de insanların sivri sinekten kırıldığını, gece sinek nöbeti tutan mahallelinin Adana Büyükşehir Belediyesine 'S.O.S' mesajı gönderdiğini biliyor musunuz?

MHP'DE KİMLERİN BAŞI GİDECEK ??
MHP genel başkanı Devlet Bahçeli'nin partisinin Hatay il teşkilatının verdiği iftar yemeğindeki sohbetinde kullandığı " GÖRDÜĞÜM LÜZUM ÜZERİNE " sözünün ADANA teşkilatlarında bugünlerde farklı anlamlarda kullanıldığını biliyor musunuz?
İHANETÇİLERE YOL GÖRÜNDÜ
MHP'li büyükşehir belediye başkanı Hüseyin Sözlü'nün bugünlerde 'KIRAT' ve 'GÜL'e merak sardığını biliyor musunuz?

NUMUNE'DE 'KAPLUMBAĞA' HIZI
Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Kurulu'nun 'KAPLUMBAĞA HIZI' ile iş yaptığını ve bu durumun vatandaşlarca büyük tepki gördüğünü biliyor musunuz?

SALİH GÖKÇE FAKTÖRÜ
Büyükşehir belediye meclisinin MHP'li meclis üyesi Salih Gökçe'nin popülaritesinin her geçen gün arttığını biliyor musunuz?

AVUKATLARIN GÜZELLİK YARIŞI
MHP'li büyükşehir belediyesi hergün ciddi anlamda kan kaybederken, bünyesindeki ASKİ genel müdürlüğüne bağlı bayan avukatların sosyal medyada güzellik yarışında olduklarını biliyor musunuz?

MAHİR PANAYIR
Adana ülkü ocakları eski başkanı Mahir Panayır'ın sosyal medya hesabının yakından takip edildiğini biliyor musunuz?

SAĞLIK KURULU REZALETİ
Kamu hastaneleri birliği genel sekreterliğinin Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki Sağlık Kurulu rezaletine ne zaman dur diyeceğini biliyor musunuz?

AK PARTİ İFTAR YEMEĞİNDE SKANDAL İDDİASI
AKP İl teşkilatının Göller Yaylası'nda verdiği iftar yemeğinde yaşanan rezalet iddiasının parmak ısırtacak türden olduğunu biliyor musunuz?

EMİN SERİNER
Eğitimci Emin Seriner'in adının siyaset çevrelerinde çok konuşulmaya başladığını biliyor musunuz?

ORMANCI VEKİL
Adı bugünlerde geometrik şekiller, (paralel, yamuk, dikdörtgen) ile anılan ormancı vekilin kim olduğunu biliyor musunuz?

ÇAPKIN ODA BAŞKANI
Sarışın sevgili ile dolu dizgin bir aşk yaşayan oda başkanının kim olduğunu biliyor musunuz?

ARISOY İNŞAATININ 'PARALEL' NİZAM TALEBİ
Pozantı'da 'Arısoy' İnşaatın ilçenin dokusunu bozacak şekilde 'PARALEL' nizam 8 kata izin istediğini, bu talebe Büyükşehir'in 'olur verdiğini' İlçe belediye meclisinin müteahhitin değil, halkın çıkarından yana davranan imar komisyonu üyelerinden red yanıtı aldığını, Arısoy inşaatın teklifi için yakın zamanda yeni bir girişimde bulunulacağını. bu işin arkasında kimlerin olduğunu biliyor musunuz?

NAPOLİ'DE FATURA OYUNU
Napoli Mağazasından ürün alıp değişim yapanlara fatura oyunu yapıldığını biliyor musunuz?

SEKRETERE TOKİ'DEN EV
Hangi genel sekreter yardımcısının sekreterine başkan kardeşi tarafından ev açıldığını biliyor musunuz?

SAYDES ALİYE AKAR KONUKEVİ'NDE NELER OLUYOR?
Saydes Aliye Akar Konukevi hakkında ciddi şaibe iddialarının kol gezdiğini, bir yardım sandığına bağlı konukevinin uzunca süredir ruhsatsız çalıştığını, kolluk kuvvetleri tarafından bir ara mühürlendiğini, açılması için 360 bin lira harcanın konukevinin her ay 20 bin lira zarar ettiğinin öne sürüldüğü, Büyükşehir belediyesinin şartlara uymadığı için buraya ruhsat verilmesinin mümkün olmadığını duyurmasına rağmen 'korsan' şekilde çalıştırıldığının iddia edildiğini biliyor musunuz?

CEYHAN BELEDİYE BAŞKANI ALEMDAR ÖZTÜRK
Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk'ün tüm provakasyonlara rağmen aslanlar gibi hizmet verdiğinin söylendiğini, canla başla çalışan Öztürk'e duyulan güvenin kara propagandayı yerle bir ettiğini biliyor musunuz?
Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar