sabancı kurban b.
NET TAMİR
SATA TAKİP BÜROSU
Adana
DOLAR32.8248
EURO35.2439
ALTIN2450.6
Orhan ERGEZER

Orhan ERGEZER

Mail: [email protected]

Din işleri ve Döviz girişi

İtalya'da Torino'daki Katedral İsa çarmıha gerildiğinde ölüsü üzerine örtülen örtüyü sergilerler. Bu örtüyü görmeye 20 milyon turist akın eder. Örtünün hemen yanında sakallı bir adamın heykeli bulunur onun da İsa olduğunu söylerler. Maksat İmamın sandığı dolsun.
İtalya AB'ye girince ortaya bir 'hukuk teminatı' çıktı. Bir İngiliz Bilim adamı bu örtünün yaşını tespit için başvuruda bulunarak küçük bir parçayı test için istedi. Vatikan kıyameti kopardı. Uzun süre kavgalar aforozlar derken Vatikan küçük bir parça vermeye mecbur kaldı.

İsa çarmıhtan indirilince üzerine örtülen örtünün yaş tespiti kolaydı. Örtünün 2000 yıllık çıkması gerçek olduğunun bilimsel metodlada kanıtlanmış olacaktı.
Test yapıldı örtü 800 yıllık çıktı. İsa'nın ölümünden 1200 yıl sonrasına ait bir örtü. Ayrıca örtü üzerinde hiç kan izi bulunmadığı özellikle belirtilmiş.
Katedral, Hıristiyan cemaati o vakte kadar kandırmış. 
Bu kandırma olayına hukukta nitelikli dolandırıcılık deniliyor. Durumun ortaya çıkması karşısında tepki gösterilmesi gerekirken, Hıristiyanlar akın akın hız kesmeden Katedralde İmamın sandığını doldurmaya devam ediyor.


Sakallı adam heykeline gelince...
Katedralde İsa'nın heykeli dedikleri kişinin de resmi Leonardo da Vinci'nin resmi çıktı.
Vinci, Endülüslü Müslüman bir bilimadamından öğrendiği formülle 500 yıl önce kendi resminin fotoğraf denemesini yapmış. Fotoğrafın sırrı bu. 
Sonuç olarak nitelikli dolandırıcılıktan kimseye dava açılmadı.
Herkes mutlu mesut yaşıyor.
Türkiye, Torino'daki Katedral gibi yapmasın kimseyi kandırmadan hac turizmi başlatsın. Zaten erken dönem Hıristiyanlığa ait 7 konsilin Anadolu'da olduğu bütün dünya tarafından biliniyor ve bu kabul ediliyor.
Anadolu'da 7 vahiy kilisesi altyapısı oluşturularak 'Hac' turizmine açılmalıdır.
Hac turizmine açılan 7 vahiy kilisesi, eminim yılda 20 milyon turisti tek başına çeken Torino Katedrali kadar hatırlı sayıda Hacıyı Türkiye'ye çekecektir.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar