NET TAMİR
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.2408
EURO34.8883
ALTIN2424.7
Adana Haber Diyor ki

Adana Haber Diyor ki

Mail: [email protected]

Fetö tutuklularına 'inkar' talimatı- ADANA

Haber yeni değil. 15 Temmuz sonrası birbiri ardına tutuklamalar sonrasındaki mahkeme evresinde sanık ifadelerine yansıyan gerçekler ortaya çıkmaya başladı.


İNKAR EDİN TALİMATI
Fetö tutuklularının kendi aralarındaki yazışmalarda yargı önüne çıkarılan şahıslara fetö yöneticileri tarafından nasıl davranmaları gerektiği anlatılıyor, örgüt mensubu olduklarını inkar etmeleri isteniyor.

Fetö zanlılarının sütten çıkmış ak kaşık görüntüsünü veren bu yöndeki yaklaşımları dikkat verici.

Durum ülkenin her yerinde olduğu gibi Adana'da da aynı. Fetö'den gözaltına alınan, daha sonra da tutuklanarak cezaevine gönderilenler ağız birliği etmişcesine, her türlü belgeye rağmen suç iddialarını inkar yoluna gidiyorlar.

MUSTAFA ÇAY RED EDİYOR
Suç örgütüne finansman temin ettiği iddiasıyla derdest edilen Pozantı eski belediye başkanı Mustafa Çay, aleyhindeki delillerin kendi iradesi dışında makam odasına konulduğunu savunuyor, kendisine kumpas yapıldığını iddia ediyor.
Savcılık iddianamesinde yer alan bilgilere göre, Mustafa Çay'ın ev ve makam odasında yapılan aramalarda Fethullah Gülen'in konuşma CD'leri, kitaplarının yanı sıra FETÖ'ye ait çok sayıda gazete ve dergi ele geçirildi. Ayrıca Mustafa Çay'ın makam odasında yapılan aramada örgüt için toplanan himmetlerin not alındığı, 'Pozantı Akçatekir Hizmeti 21 Ağustos 2015 cuma günkü istişarede toplanan himmetin hayır sahipleri' başlıklı bir belgenin ele geçirildiği kaydediliyor.
Savcı, bu belgede himmet adı altında toplanan 61 bin TL'nin dolara çevrilerek 'İbrahim Hoca' isimli kişiye teslim edildiği bilgisinin bulunduğunu da vurguluyor. 
Belgede himmet verenlerin tek tek isminin olduğuna dikkat çeken savcı, Mustafa Çay'ın belediye payı olarak 28 bin 500 TL, şahsı adına da 11 bin TL himmet verdiğinin belgeye yansıdığını belirtiyor.
Mustafa Çay ve ilçede market işleten kardeşi Nurittin Çay'ın 1'er dolarlık banknot bulunduğu iddianamede yer alıyor.

İBRAHİM DOĞAN VE F.G. KASEDİ
Doğan Tesisleri sahibi İbrahim Doğan'ın evinde Fetullah Gülen'in eğitim kasedi bulundu. Doğan'ın savcılık iddianamesinde suç örgütüne çeşitli miktarlarda himmet adı altında yardımda bulunduğu belirtiliyor. İbrahim Doğan, ifadesinde evinde bulunan kasetin kendisine ait olmadığını savunarak, örgüte himmette bulunmadığını kaydediyor.

TUTUKSUZ YARGILANACAKLAR
Yargı süreci içerisinde Çay ve Doğan'ın da aralarında bulunduğu onlarca sanık tahliye edilerek, tutuksuz yargılanmalarına kara verildi.

SON SÖZ:
Türk milleti, red ve inkarın iç içe girdiği Fetö yargılamalarında gelinen noktayı endişe ile izliyor..
Türk milleti, Fetö darbe girişiminin başarılı olması halinde binlerce kişinin kanının su gibi akabileceği gerçeğinden hareketle, bu gidişata daha fazla müsamaha gösterilmemesi gerektiğine inanıyor.
'Kıyakçılığın sonu, ayakçılıktır' diye bir halk deyimi var. Bu tür devlet millet düşmanlarına hoşgörü gösterilmeye devam edilirse, daha bir arsızlaşır, kibirlenir, palazlanır ve de aksi yönde güç dağıtır hale gelirler. 

Önceki gün, AK Parti Pozantı eski ilçe başkanı Hayrullah Dönmez ve ailesine saldıran kan içici Fetöcüler sizce bu cesareti nerden almış olabilir? Bir düşünün! /HABERİ: (http://www.adanahaber.net/asayis/pozantida-feto-teroru-h14949.html)
Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar