NET TAMİR
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.24
EURO35.0869
ALTIN2447.3
Adana Haber Diyor ki

Adana Haber Diyor ki

Mail: [email protected]

Karataş'ta Boğaçhan Ünal gerçeği

Bir hevesle, 'illaki başkan olmam lazım' diye yola çıkanların bu yükün altından nasıl ve ne şekilde kalkabileceğine dair titizlikle araştırma yapıp, öylece yola çıkması gerekiyor.

Sonunda sıfır çekip, halk nezdinde mahcup olmakta var!

Netice itibarı ile insanlar deneme tahtası değil.
Kimse kötü niyetle yola çıkmaz muhakkak. Başkanlık maratonuna start verenler için peşinen 'gizli ajandaları var, tek dertleri götürmektir, sövüşlemektir, halka hizmetle işleri olamaz' denilirse de hakkaniyetle konuşmamış oluruz.

Gidişatı mercek altına almak lazım...
. . .


Adana basınının duayen kalemi Leyla Akbaş, köşe yazısında çarpıcı tespitlere yer verdi.

Akbaş, Karataş'ın yollarının asfaltlandığını fakat bunda Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal'ın dahli olmadığından dem vurdu.

Adana Büyükşehir ve Seyhan ve Çukurova Belediyeleri belirli zaman aralıklarında yardımlaşarak Karataş'ın yıllardan beri kanayan yarasına merhem oldular/oluyorlar.

Leyla Akbaş, Karataş Belediyesinin bu amaçla ilçe yollarına dişe dokunur bir para ödemediğinden bahsediyor.

Akbaş, yazısında belediyenin sadece asfalt konusunda değil, halka yönelik bir hizmet götürmediğini de ifade ediyor.

Usta gazeteci, bu sözlerle, "Hiç bir konuda varlık gösteremeyen, belediyeler liginde sınıfta kalan Karataş Belediyesi gelir ve gider dengesinde eksi deprem yaratıyor ve üstüne de 20 trilyon liralık bir borç sarmalına giriyor. Acep nedir bunun sebebi?" demeye getiriyor. 

Biz de, "14 trilyon 157 milyar liralık Karataş Belediye bütçesine bu para neden yetmedi, 20 trilyon lira kadar daha borçlanmanın esprisi ne ola ki" diye soruyoruz.
Kestane kebap acele cevap!

Başkan Ünal, bilanço kalemlerini kamuoyu ile tez zamanda paylaşırsa tereddütlere de açıklık getirmiş olacaktır.

KARATAŞ BELEDİYESPOR 'NAMUSUMDUR' dedi
Boğaçhan Ünal'ın seçime hazırlandığı dönemde Karataş Belediyespor'lu yönetici ve oyuncularla da görüştüğünü ve onlardan oy istediğine ilişkin ciddi iddialar var.
İddia sahipleri;
"Karataşspor Benim Namusumdur" diyen Başkan Ünal, bize söz verdi. 'Başkan seçildiğim takdirde Karataş Belediyespor'a her ay 3.000 lira aktaracağım' dedi ama Mart 2014'ten bu yana kaç ay geçti, tek kuruş vermedi" diyorlar.

Karataş'ın spor sevdalısı gençleri, Başkan Ünal için, "namus sözü vererek güvendirdiği yöneticiler parasızlıktan ayrıldı. İlçenin sembolü Karataşspor başsız kaldı. Başkan ilgisiz davranıyor. l
isans parası eski yöneticilerden geldi. Yemek paralarını da bizler aramızda toplayıp karnımızı öyle doyuruyoruz" şeklinde konuşuyorlar.
Bu doğru ise çok ayıp!

Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal, efsane başkanlardan Cumali Ünal'ın hem yeğeni hem de kızının kocasıdır. Rahmetli Cumali Ünal görevde olduğu dönemde sıkça görüştüğüm bir dostumdu. Yaşasaydı böylesi iddiaların oluşmasına asla izin vermezdi.
Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar