NET TAMİR
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.2571
EURO35.0587
ALTIN2445.7
Adana Haber Diyor ki

Adana Haber Diyor ki

Mail: [email protected]

Mermi Atmadan Savaş Kazanan Komutan

İmar'dan 150 kişi çıkardılar. Maaşları 1800-2000 lira arasında olanları da 'işten çıkarma tehdidi' ile 1500 liraya indirerek çalışmalarına rıza gösterdiler, sözüm ona 'lutfettiler'. Bağlı birimlerde neler olduğu herkesçe malum...

Burası 'Hüseyin Sözlü' döneminin Adana Büyükşehir Belediyesi...
. . .

Durak'ın 'Selefi'Selahattin Çolak'ın Hüseyin isimli bir kardeşi vardı. Halk oyuyla seçilen sanki kendisiymiş gibi hareket ettiği öne sürülürdü.
Çolak dönemi bittiğinde Adanalıların derin bir oh çektiği söylendi.

Aytaç Durak muhalifinin dışarıda aranmaması gerektiğini öne sürenler, mahdum Gökhan'ın ihalelere yön verdiğini, tek yetkili olduğunu, ondan başka kimsenin adam yerine konulmadığını, muhatap alınmadığını iddia ediyorlardı.
Durak görevden alındığında, önce 'ah çeken'lerin bir süre sonra 'Allah Adana'yı kurtardı' dediği öne sürülüyor.

Zihni Aldırmaz hakkında ise 'hiç bir şeyden çekmedi Cengiz'den çektiği kadar' deniliyor.

SON İMPARATOR


Tek mermi atmadan savaş kazanan komutanlar gibiydi. Ceyhan'ı ilk kez görenler bile '3 dönemlik referansın' ne menem bir şey olduğunu bir çırpıda anlardı.
Demirköprü'nün sol tarafında kalan mahalleler başkanın vizyonunu simgeler gibiydi; Kaldırıma hasret, kuyu benzeri cadde ve sokakları, park ve bahçeden yoksun mahalleleri ile Ceyhan'ın bir kesimi açıkça ötekileştirilmişti.

Devlet terbiyesi ve Türk töresi geleneğini referans yapan bir partinin belediye başkanı Kaymakam ve milli eğitim müdürü ile kavga etmekte beis görmüyordu. Kaymakamın "ölmüş anneme sövdü" dediği belediye başkanı, Milli Eğitim Müdürünün üzerine yürüyor, yumruk sallıyordu.

Bulunduğu yörede kanun ve nizamın timsali olması gereken mahalli idarecinin Yumurtalık'ta Aşkar tatil sitesinde 'Kaçak' olduğu gerekçesi ile villası yıkılıyor, bir başka tarihte yine aynı gerekçe ile (kaçak) yüzlerce ineğin barındığı devasa çiftliği hazine arazisi üzerine kurulu olduğu gerekçesi ile MHP'li il genel mecilisi üyelerinin oyları ile yıktırılıyordu.FOTO: CEYHAN MAVİ HABER GAZETESİ
. . .
Devlet arazisi üzerine kurulan çiftliğin yıkıldıktan sonraki hali daha da içler acısıydı. Burada beslenen ineklerin daha sonra veremli olduğu anlaşıldı. İneklerin etinin yangından mal kaçırılır gibi kesilerek 'Et ve Balık Kurumu'na satıldığı, sütlerinin de Ülker'e bağlı Yıldız Gıda üzerinden piyasaya sürüldüğü öğrenildi.

Ceyhan halkının susuzluğu belgesellere konu olacak boyutta idi. Susuz Ramazan günleri vatandaşlar için tam bir cehennemdi. Tatarlı köyünden getirilen su yollarda buharlaşıyor, alt yapı yetersizliğine, parasızlık gerekçe gösterilerek bir türlü önlem alınmıyordu. 2 katlı evlerin üst katına su çıkmıyor, belediye yetkilileri 'motor takın' tavsiyesinde bulunuyordu.
. . .

Selahattin Çolak'tan bu yana görev alan belediye başkanlarını kardeş ya da mahdum müdahalesi yıprattı, gözden düşürdü.Onunda kardeşleri var. Özellikle Sedat hamarat, iş meraklısı, girmedik oda çalmadık kapı bırakmıyor, 'girdiği yere çul seriyor'. Aman dikkat!
. . .

İMAR AŞ'DE HUZURLU DÖNEM

Yazımızın başında belediyenin bazı birimlerinde yağmur gibi işten çıkarmalar olduğuna ilişkin bilgiler geldiğini ifade etmiştik.
1800-1900 lira maaş alan personelin işten çıkarılma tehdidine karşı 1500 liraya razı edildiğini belirtirken, bol kepçe kaynaklı yeni bir bilgiyi paylaşmak istedim sizlerle:

Yeni Adana İmar A.Ş.'de yapılan genel kurul ile yeni yönetim belirlendi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Şaban Acar, MHP Genel Başkan Danışmanı Doç. Dr. Şeref İba, Ahmet Özlü, Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Şehmus Uçar, Yumurtalık Belediyesi eski başkanı Mehmet Çetin, MHP Genel Merkez yöneticisi, Ali Aydın ve Türk - İş Bölge Temsilcisi Edip Gülnar toplantı başına 3'er bin lira karşılığında yönetim kurulu üyesi oldular. Ayda 4 defa toplansalar 30 günde 12 bin lira maaş almış olacaklar.

Asgari ücretle çalışmaya bile razı olup, belediye önünü amele pazarına çeviren MHP'lilere, necip Türk milletine ve oy veren tüm Adanalılara hayırlı olsun.
Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar