NET TAMİR
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.24
EURO35.0869
ALTIN2447.3
Adana Haber Diyor ki

Adana Haber Diyor ki

Mail: [email protected]

Sözlü Fitili Ateşledi Büyükşehir Karıştı

Hüseyin Sözlü'nünBüyükşehir Belediye Meclisinde, '5 bine yakın personelin işten çıkartılacağı, yerlerine de' seçimde birlikte koşmuş olsalar dahi kimsenin işe alınmayacağına- ilişkin sözleri fitili ateşledi.

Bir siyasetçiyi kalıcı kılan sözlerinin arkasında ne denli durduğudur? Bu millet, sigara paketinin üzerine not alıp, iki adım ötede çöp kutusuna atan nice deve dişli politikacıları tarihin mezarlıklarına gömdü.

Bu cümlenin adresi -o koltuğa otursun- diye gövdelerini ortaya koyan ülkü ocaklı gençlerdir... Son derece ham bir ifade… Oysaki, Zihni Aldırmaz ve Hüseyin Sözlü arasında bahar rüzgârları esmeden çok daha önce büyükşehir personelinin neredeyse tamamı MHP için ter dökmüştü. Kim inkar edebilir? Ülkü ocaklı gençler ve büyükşehir çalışanları el ele verip kapı kapı gezdiler, insanları Sözlü için iknaya çalıştılar. Sonuç ortada! Bunu en iyi 'Çokçapınarlı'nın bilmesi gerekir. Bu ne büyük bir nankörlüktür!
. . .

U DÖNÜŞÜ YAPANLAR, GAZ ÇIKARSA ALKIŞLAYANLAR
Üst düzey çalışanlar arasında Abdullah Torun sevdalısı olanlar vardı. Misal, Ünal PerçinPerçin'in Müslüm Kaya'ya "gel birlikte çalışalım. Abdullah Torun gelirse işimiz güzel olacak" dediği konuşuluyor.  Seçim bitince işler değişti. Perçin ve diğer bazı Torun yanlısı kurmaylar bir anda Sözlü yandaşı ve has ülkücü olup çıktılar.

Hüseyin Sözlü
seçimin hemen sonrasında, "Büyükşehirde 5 yıllık süre için değil kalıcı olmaya geldim" demişti. Böyle mi olacaksın? Seçim öncesi uçan kuşa serpme yap!  İnsanlar büyük küçük, kadın erkek demeden, gece gündüz senin için çalışsın. Seçim bittikten sonra verdiğin sözleribir kalemde unut!

"Bu kadar gündür belediyeyi oturtmak için uğraşıyoruz. Belediye bunca personeli kaldıracak güçte değil. Kimse kusura bakmasın" şeklindeki sözler rüştünü ispata çalışan bir belediye başkanı için ne büyük bir kusur! Sözlü'yü buna rağmen her zaman olduğu gibi sorgusuz sualsiz alkışlayanlar çıkacaktır!
Gaz kaçırsavardır bir hikmeti – diyecek kadar seviyesiz, yalaka, patileri üzerinde dikilip dil sarkıtanlar, sayesindetüreyen yeni yetme iş adamları her zaman çıkacaktır. Bunları es geçiyorum...

GÜN GELİR HESABI SORULUR
Mehmet Ali Arslan'ı her zaman takdir ederim. Adana Ülkü Ocağı Başkanlığına yakışır bir insan. Tam bir denge adamı. Kaliteli, kültürlü, seviyeli... Ama bu ayrı bir şey. Arslan'a destek vermek demek ülkücü gençlerin iş ve aş sorununu halletmek demek değildir. Bu insanlar senin için gece gündüz bir somun ekmeğe, bir dürüme, beş para almadan çalıştılar. Ahde vefayı bileceksin.

O dolabın adamı
değilsen gün gelir hesabını vermek zorunda kalırsın.
Ne demişler: 'Sen seni bil sen seni, sen seni bilmezsen patlatırlar enseni.'

Ceyhan’daki belediyecilik süresinin yöneticilik kariyerine ahım şahım bir katkı sağlamadığı açık. Zihni Aldırmaz aynı kadro ve aynı bütçe ile, üstelik; 3,5 yıl - Adana’yı bir baştan diğerine imar etmedi mi? – Büyükşehir Belediye Başkanlığı gömleği yoksabüyük mü geldi? Dün bir bugün iki, ne çabuk havlu attın be Adem!

Ceyhan’daki dostları, -Söz verdiği zaman dilimine dikkat edin! Bu sözleri tutma ihtimalinin içinde bulunduğu ortamla birebir ilişkisi var- demişlerdi.

Sadece iş mi?
"Beyaz sayfa açtım. Seçim öncesi yaşananları bir kenara bıraktım. Kimse ile kavgalı bir görüntü vermeyeceğim"  demişti. Hikaye çıktı!
Seçim biter bitmez mahkemeye koştu. Eski gazeteci, Sözlü'savar yeni müteahhit Gürkan Göçer polemik diyor ya, öyle değil ! Davaların açılış tarihleri ortada!

Mensubu bulunduğumuz meslek kuruluşumuzun yönetimi ile tebrik ziyaretinde bulunmak istedik. Randevu vermedi. Aklı sıra intikam alıyor. Hazret bu ziyaretten ADANA HABER NETaman diliyor- anlamını çıkarıyor ise bayağı yanılıyor, hatta rüya görüyor! Görgü kuralları gereği yeni seçilen bir belediye yönetimine hayırlı olsun ziyareti yapılır. Bilmiyorsa öğrensin! Kasaba belediyeciliğini sürdürmek istiyorsa kendi tercihidir.

Bizi kastederek, "Görev yapacağım süre içinde destek alamayacak" şeklinde sözlerini de toyluğuna veriyorum. Akbabalık bizim işimiz değil.. Aytaç Durak'ın 25 yıllık padişahlığı döneminde bir kuruşluk destek aldı isek ortaya koysun elini sıkalım. Zihni Aldırmaz'ın başkanvekilliğindetalebimiz olmadan her basın kuruluşuna yapılan sembolik reklam desteğinin dışında herhangi bir alışverişimiz olmamıştır. O rakamlar Hüseyin'in akşam yemeğinin hesabını karşılamaz.

İhale ile işimiz olmaz. Aracılık yapıp komisyon almayız. Yeni yetme mü
teahhitlerden de değiliz. Parke işi yapmayız. Abidik gubidik işlerle dünyalık peşinde koşmayız...

Sözün Özü: Hüseyin
yanlış adrese şakıyor...
. . .

KAMUOYU ÖNÜNDE MAL BEYANINDA BULUNSUNLAR
30 Mart sonrası göreve gelen belediye başkanlarını mal beyanı vermeye davet ediyoruz.
Hüseyin Sözlü ve Ceyhan’daki halefi Alemdar Öztürk başta olmak üzere tüm belediye başkanlarının 'Temiz Toplum Temiz Siyaset' adına, vatandaşlara saygıları varsa, mal beyanlarını açıklamaları gerekir.
Adanalılar yol arkadaşlarının hangi noktadan nereye gittiklerini bilmelidir. Karanlık yollara sapmamak için bu şarttır.

Hüseyin Sözlü ve Alemdar Öztürk, hadi bakalım mevkidaşlarınıza öncü olun da sizleri alkışlayalım...
Bu konunun takipçisi olacağız... (ae)


Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar