türk haberler
NET TAMİR
Adana
DOLAR33.0965
EURO36.1176
ALTIN2597.2
Güler ALTUNKOL

Güler ALTUNKOL

Mail: [email protected]

Türkiye’de Mülteci sorunu

Bizimle birlikte yaşayan yığınlar! Başımızı çevirdiğimiz her yerdeler.

Ülke tam bir yolgeçen hanı olmuş . Elini kolunu sallayan herkes, istediği gibi gelip yaşayabiliyor.

Kimse siz kimsiniz? Nesiniz? diye sorma ihtiyacı hissetmiyor.  Birlikte yaşamak zorunda bırakıldığımız, büyük bir mülteci-sığınmacı ordusu var ülkemizde. Yediğimizi, içtiğimizi, yollarımızı, evlerimizi kısaca bize ait olan her şeyi zorla paylaşmak zorunda bırakılıyoruz. 

Evet savaş kötü ve o can havliyle ülkelerinden kaçıp bize sığınan, gerçekten ihtiyaç sahibi insanlara 'geçici' ev sahipliği yapmak,  müslümanlığın gereğiydi.  Ama savaş bittikten sonra dahi, ısrarla onları ülkede tutmak, bilinçli bir sosyokültürel yıkım bizler için.  

Aldığı ücretle geçinemeyen  milyonlar var bu ülkede. Her gün nasıl geçineceğimin hesabını yapan binlerce emeklimiz var. Ama bizler vergilerimizle milyonlarca mülteci beslemek zorundayız. Ülkenin vatandaşlarının alım gücü her gün biraz daha düşerken, onların neredeyse her şeyden ücretsiz yararlanıp, hiç vergi vermeden, bizim vergilerimiz üzerinden beslenmeleri , ülkedeki Türk  vatandaşları için büyük bir maddi yük oluşturuyor.  

Kendi topraklarında savaşın bitmiş olmasına rağmen, hala ülkemizde bulunmaları, can güvenliğimiz için tehdit oluşturuyor..  Bu söylediklerim hepsi için geçerli olmamakla birlikte sapkın davranışları rahatsız edici tavırları ve kendilerini ülkenin öz vatandaşı olarak görmeleri huzursuz edici boyutlara ulaşmış durumda.   Gençlerimize saldırıyor, kadınlarımızı taciz etmekten geri durmuyorlar. ‘Can güvenliğimiz yok’ deyince de ‘onlar misafir’ hatırlatması yapılıyor.

Bir TC vatandaşı  olarak yolda yürürken, önlerinden geçerken bakışlarından ,tavırlarından rahatsız olduğum, garip kıyafetli insanlarla her gün karşılaşmak zorunda mıyım? Devletin öncelikli görevi kendi vatandaşının huzurunu sağlamaksa,  neden huzurumuzu kaçıran bunca insanı ülkemizde ısrarla tutmak istiyor? 
Kendi ülkemizde ikinci sınıf insan muamelesi görüyoruz.  Hastanelerde öncelik onların, marketler bedava, vergi veren yok, bizler çalışıyoruz, vergi ödüyoruz ve onlar besliyoruz.  
İyi de neden? 

Neden kendi vatandaşının dahi karnını doyurmayı garanti altına almaktan uzak bir sistem varken, mültecileri besleyip onlara evler yapıyoruz? Neden onları en iyi konutlara yerleştiriyoruz?  

Bunun planlı yapıldığı iddialarını düşünmek bile istemiyorum. İşimize yaramayan, yoran, ortalığı, karıştıran insanların ülkede özellikle tutulması sıkıntılı değil mi? Ülkeyi yüzyıl geriye götürmek için özel bir çaba seziyorum.  Son dönemde herkesin yüksek sesle konuştuğu üzere, yaklaşan seçime seçmen mi toplanıyor bilinmez. Amaç ne? Yeni bir Ortadoğu projesi mi? 

Bunlar sadece bizlerin tahmini elbette…  
Ama demografik yapıdan kaynaklanması kuvvetle muhtemel, elden gidebilecek topraklar ve bir vatan var maalesef .  

* * *
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Mevzu Vatansa Gerisi Teferruattır’….

Makale Yorumları

  • Fırat uçmak19-06-2022 14:58

    Yazdıklarınızın tümüne katılmakla beraber m0ltecilerin burada kasıtlı ve bilerek tutulduğunu düşünüyorum amaç bu coğrafya daki t0rk halkını asimile etmek ve başarıyorlar bunun da bop bir parçası olduğunu düşünüyorum ne mevcut iktidar ne de yerine gelirse muhalefet daha gönderemez mültecileri dışarıdan para aldığımız sürece devam eder bu durum selamlar

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar