NET TAMİR
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.2256
EURO35.0023
ALTIN2418.4
Azmi ERTAN

Azmi ERTAN

Mail: [email protected]

Yapmayın Efendiler, Ayıptır! ! Emekliye bir darbe de siz vurmayın!

Hükûmet emeklinin son nefesini verene kadar sıkıyor, o yetmiyor, vurun abalıya misali bir darbede emekli derneklerinden geliyor.

Bir kaç gün önce Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesinin olağan kongresi için 21 Nisan gününe tarih verildi. Seyhan Kültür Merkezi'nde yapılacak olan kongreye büyük oranda ilgi gösterildi.

Sabahın erken saatlerinden itibaren Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezine akın eden emekliler hiç de hoş olmayan bir sürprizle karşılaştılar.

Üye oldukları şüphe götürür bir grup ellerinde tomarla mühürlü zarflar olduğu halde sandıklara sızmanın gayreti içindeydi. 

Kendilerini yıllarca tepe tepe kullandıktan sonra, yok sayanlara 31 Mart günü tarihi bir ders veren emekliler, aynı tepkiyi etraflarında dolaşan iki ayaklı sırtlanlara da  göstermekten çekinmediler.

Yaşananlardan rahatsız olanlar Divan Başkanı Kazım Ergün'e giderek şikayette bulundular. Divan Başkanı Ergün, masadan kalkarak durum tespiti yaptı. Gördüğü tablo gerçekten vahimdi. Sonrasında da, TÜED Adana Şubesi Başkanlık seçimi ertelendi. 

Ben de oradaydım..

Emeklilerin maaşlarından kesilen paraları iç etmeye odaklanan bir kısım güruhun tavrı kelmenin tam anlamıyla mide bulandırıcı idi.

Emekli derneklerini yağma kapısı olarak görenler hep aynı, bildik isimlerdi. Danışman adı altında çevrelerine çıkar ortaklığı kuranlar, "Pastadan bana da pay düşer mi" diye yalananlar, geçmişte tadını alıp da 'kırıntı ile yetinmem' diyenler bir tarafta; soygun düzeninin parçası olmamak için direnen bir kişinin varlığı da diğer yandaydı. Bu fark kendisini açık seçik gösteriyordu.

Eğitimci Berrin Ünlü'nün varlığı bu gibilerle kıyas yaratmaya yetiyordu.

Ömrünü eğitime adamış, helal lokmayı her şeyden aziz bilen bu insanla konuştum. "Gelenin soyduğu, gidenin sövüşlemeye odaklandığı" emekliler için tamamen hizmet amaçlı projelerle gelmek arzusunda olduklarını belirten Ünlü, emeklilerin saygınlığını arttıracak, refah içinde yaşamalarına imkan tanıyacak hizmetlere imza atacaklarını söyledi. 

Bir yanda, 'Sülün Osman' zihniyeti ile emeklilerin sırtından geçinmeye kararlı parazitler, diğer yandan gerçek anlamda amacı hizmet olanlar..
Emeklilerin tercihi kaderlerini belirleyecek..

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar