türk haberler
türk haberler
Adana
DOLAR32.5081
EURO34.8299
ALTIN2490.4
Güler ALTUNKOL

Güler ALTUNKOL

Mail: [email protected]

Bir kadını ikiye böl, "yarısı annedir, yarısı aşk"

Merhaba Adana Haber Net'in değerli okuyucuları! 
Ben 19982 Adana doğumluyum. Fatih Ticaret Meslek Lisesi Bankacılık Bölümünden mezun olduktan sonra Harran Üniversitesi Suruç Meslek Yüksek Okulu Sigortacılık bölümünü bitirdim.

Sonrasında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi İşletme bölümünde Lisans eğitimimi  tamamladım. Uzun yıllardır sigortacılık yapıyorum. 
Kendinize soruyorsunuzdur, "şiir bu hayatın neresinde?"

İlkokul yılarımdan bu yana şiirle iç içeyim. Şiir benim için mutluluğun, hüznün, sevincin, hayal kırıklıklarının, özlemin, hayallerin dışa vurumudur. Şiirle İlk okul Öğretmenim değerli Bestekar ve Söz Yazarı Sayın öğretmenim Abdulkadir Nurlu ile tanıştım. Şiiri o sevdirdi, ondan feyz alarak bu günlere geldim. Ona minnet borçluyum.

Şiir hayatın ta kendisidir aslında. Şiir kadındır en çok da.Tarihler boyunca en çok kadına atfedilmiştir şiirler. Kimi bir kadın olan sevgisini, kimi özlemini, kimi hayranlığını dökmüştür kaleme.  KADIN uğruna şiirler, şarkılar, destanlar yazılandır. KADIN umuttur, KADIN aşktır, KADIN şiirdir, KADIN güçtür, boyun eğmemektir, emektir . KADIN  şefkattir, KADIN mücadeledir, KADIN annedir, KADIN çocuktur, KADIN sevgilidir, yardır , yarendir. 

KADIN varoluşun şiiridir!  Neşet Ertaş’ında dediği gibi, 'Kadınlar insandır, biz insanoğlu.'
Bir kadını ikiye böl,
Yarısı annedir, yarısı çocuk.
Yarısı sevgili, yarısı aşk.
Duyanlar bunu bilmez,
Görenler anlamaz bunu.
Yarısı rivayettir, yarısı gece.
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar