sabancı kurban b.
NET TAMİR
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.8248
EURO35.2439
ALTIN2450.6

2021 Bekçi sınavı ne zaman?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
2021 Bekçi sınavı ne zaman?
Abone ol
Bekçilik sınav giriş belgesi nereden, nasıl alınır? Sınav konuları neler, soru sayısı kaç?

Bekçi sınavı için geri sayım başladı. Bekçilik başvurusunda bulunan adaylar ise heyecan dolu. Sınav giriş yerlerini öğrenmek isteyenler, bekçilik sınavı giriş belgesi nereden ve nasıl alınır sorularına cevap arıyor. Polis Akademisi Başkanlığı 2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı hakkında detayları paylaştı. İşte bekçi adaylarının muhakkak bilmesi gerekenler...

Bekçi sınavı ne zaman 2021? Bekçilik sınav giriş belgesi nereden, nasıl alınır? Sınav konuları neler, soru sayısı kaç?

BEKÇİ SINAVI NE ZAMAN 2021?

2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sınavı 16 Ocak 2021 Cumartesi günü, saat 14.00'da uygulanacak.

BEKÇİLİK SINAV GİRİŞ BELGESİ NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Adaylar sınav giriş belgelerini 07 Ocak 2021 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr internet adresinden alabileceklerdir.

Bekçi sınavı ne zaman 2021 Bekçilik sınav giriş belgesi nereden, nasıl alınır Sınav konuları neler, soru sayısı kaç

Sınavda çoktan seçmeli 5 (beş) seçenekli testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacaktır.

• Kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar (işitme cihazı, insülin pompası, kan şekeri ölçüm cihazı ve benzeri) hariç sınava gelirken yanlarında; çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe,bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlarla, depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, databank, sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not defteri vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneleri bulunan adaylar sınav binasına alınmayacaktır.

• Adaylar sınava gelirken yanlarında iki adet siyah uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtraş bulunduracaklardır. Ayrıca adaylar sınava bandajı çıkarılmış şeffaf şişe içinde su getirebileceklerdir.
• Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgelerinden birisi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, geçerlik süresi devam eden pasaport veya sürücü belgesi) ile gireceklerdir. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

• Adaylar, nüfus müdürlüklerince verilen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu- karekodlu geçici kimlik belgesi/ T.C. kimlik kartı talep belgesi ile sınava alınabilecektir.

• Sınav soruları ve cevap anahtarları 19 Ocak 2021 tarihinde https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

• Sınav sonuç bilgileri 15 Şubat 2021 tarihinden itibaren https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır.

Bekçi sınavı ne zaman 2021 Bekçilik sınav giriş belgesi nereden, nasıl alınır Sınav konuları neler, soru sayısı kaç

SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ

• Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. Her soru eşit puan ağırlığına sahiptir. Başarı puanı hesaplamasında;
[Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.
• Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

Değerlendirme sırasında Merkez Sınav Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen soru/sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soru/soruların puan değerinin yeniden hesaplanması suretiyle puanlama yapılır.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
UKOME kararı lastikçi esnafını mağdur ettiÖnceki Haber

UKOME kararı lastikçi esnafını mağdur et...

TFF 1. Lig: Adana Demirspor: 3 - Menemenspor: 0 (İlk yarı)Sonraki Haber

TFF 1. Lig: Adana Demirspor: 3 - Menemen...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar