medya takip
temiz toplum
Adana
DOLAR31.1937
EURO33.833
ALTIN2038.4

UKOME kararı lastikçi esnafını mağdur etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
UKOME kararı lastikçi esnafını mağdur etti
Abone ol
UKOME kararı lastikçi esnafını mağdur etti.

Yıllar önce, Adana Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından şehir dışına çıkartılacağı yönündeki karardan sonra kendilerine ruhsat zorluğu çıkarıılan araba lastik tamircileri, mağdur olduklarını belirterek kararın günün şartlarına göre yeniden güncellenmesini istiyor.

Ekonomik gidişatın pandemi şartları ile daha da kötüleştiğini kaydeden lastik tamircileri. "Malumun ilanına gerek yok. Ukome kararı güncelliğini yitirdi. Bir çok meslektaşımız merkez ilçelerdeki yerleşim yerlerinde evlerine bir lokma ekmek götürmenin çabası içinde. Bazı belediyeler bu durumu tüm gerçekliği ile kabul ederek izin verirken, kimileri de yaşam savaşı veren esnafı kaderine terk ediyor" dediler.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'a seslenen oto lastik tamircileri, "Başkan Karalar bu zor günlerde ayakta durmaya çalışan insanlara destek veriyor. Bizler de bu memleketin insanlarıyız.Şehir dışına çıkarsak intihar etmiş oluruz. Lastiği patlayan insan kilometrelerce yoldan nasıl gelsin.  Halimiz perişan. Lastik tamircilerini endişeden kurtaracak bir müjde bekliyoruz" şeklinde konuştular.


Tarihi eseri satmak için toprağa gömmüşÖnceki Haber

Tarihi eseri satmak için toprağa gömmüş

2021 Bekçi sınavı ne zaman?Sonraki Haber

2021 Bekçi sınavı ne zaman?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar