NET TAMİR
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.2394
EURO35.0739
ALTIN2443.8
Adana Haber Diyor ki

Adana Haber Diyor ki

Mail: [email protected]

Faili Meçhul Değil, 'Faili Meşhur'

Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminde, (Allah için) ihalelerden pay almadan, anafor yaratmadan, alın terinden ibaret maaşını üst üste koyarak malına mal, servetine servet katarken, gün oldu trilyonluk çiftliğine nazar değdirdiler.

MHP'li il genel meclisi üyelerinin de oluru ile Adana Valiliği tarafından kaçak olduğu gerekçesi ile yıkım kararı alındı.


İl Jandarma Alay Komutanlığına bağlı ekipler kararın uygulanması amacıyla operasyon başlattı.

Kepçe operatörü çiftlik binasında henüz bir pencere büyüklüğünde delik açmışken, Albay Murat Koç’a gelen bir telefon olayın yönünü bir anda değiştirdi.

Telefondaki ses Vali Coş'tu, yıkım kararının iptal edildiğini söylüyordu. Jandarma ekipleri kışlaya geri dönmek zorunda kaldılar.


Daha sonra, resmi kayıtlardan –Ali Baba-nın mekânında farklı işler yapıldığını duyduk.
Yıkımdan son anda kurtarılan çiftlikte verem mikrobu taşıyan ineklerin olduğunu, bu ineklerin sütlerinin Ülker Firmasına pazarlandığını, veremli hayvanların parti parti kesilerek, devletin güvenli kurumu Et Balık’a gönderildiğini öğrendik.

Resmi evrakların karşısında adeta dilimiz tutulmuştu.

Tarım ilçe müdürü Amir Sarı gelişmeler üzerine açığa alındı. Sözlü Ailesine ise herhangi bir işlem yapılmadı.

Ceyhan İlçe Tarım Müdürlüğünden azledilen Amir Sarı'nın yaptığı hayati kıyak karşılıksız bırakılamazdı, öyle de oldu.
Hüseyin Sözlü, Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilir seçilmez Vefakar Amir'i himayesi altına aldı.
Amir Sarı, şu an da Adana Büyükşehir Belediyesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınma Destek Şube Müdürü olarak -ense- pardon görev yapıyor. 

. . .

Vali Coş'un operasyonu durdurma nedenini öğrendiğimizde şaşkınlığımız bir kat daha artmıştı. Sözlü olay mahallinden TBMM Başkanvekili Meral Akşener'i aramış, o da aralarında  dostluk ve hukuk- olduğu söylenen Vali Coş'u…

Akşener, "yıkımı fazla ilerletmeden durdurun. Sayın Sözlü bir hukuksuzluk varsa en kısa zamanda gidereceğine söz verdi" taahhüt ve ricasında bulunmuş.

. . .
Hüseyin Sözlü hakkında Ceyhan’da yeni dönemde soruşturma dosyaları oluşturulduğunu biliyorum. Bu dosyalardan Vali Coş'a verilenlerin sümen altında takılı kaldığına ilişkin iddiaları ise kamuoyunun takdirine bırakıyorum. 

Vali Coş'un uğurlama yemeğinde Hüseyin Sözlü’yü iki yanağından öperek "seni yanlış tanımışım" dediğini duyduğumda kulaklarıma inanamamıştım. Devletin istihbarat gücünü elinde tuttuğu halde gereğini bilerek yapmadığı iddialarına inanmak istemiyorum...
. . .


Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Sözlü için "hesap verecek" demedi mi, dedi.... Sözlü'de bu lafın altında kalmadı; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir bakanına 'sıkıysa sor' diyerek meydan okudu.

Gün geldi, Sözlü Büyükşehir belediye başkanı seçildi. 'Hesap soracağız' diyen Bakan Çelik, elinde bir buket çiçekle, ceketini ilikleyerek makama çıktı, Sözlü’ye görevinde başarılar diledi.

Bu günleri de gördük...
. . .

Hazreti başkanlığa taşıyan sıra dışı faktörleri saymıyorum bile..
Uçan kuştan, yerdeki çiyana kadar her mâhlûkat onun değirmenine su taşıdı.

İnsanın sorası geliyor;
Nasıl bir tezgâh dönüyor?
    (A.Ertan)
Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar