medya takip
temiz toplum
Adana
DOLAR31.1937
EURO33.833
ALTIN2038.4

Avukat Elif Doğan Türkmen Seyhan Belediye Başkanlığına Aday Olduğunu açıkladı: "Daha iyisini Yapacağız"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Avukat Elif Doğan Türkmen Seyhan Belediye Başkanlığına Aday Olduğunu açıkladı: "Daha iyisini Yapacağız"
Abone ol
Avukat Elif Doğan Türkmen Seyhan Belediye Başkanlığına Aday Olduğunu açıkladı: "Daha iyisini Yapacağız"

TBMM 25. ve 26. dönem milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen Seyhan Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı. CHP Seyhan İlçe Başkanlığında düzenlenen toplantıda çok sayıda partili hazır bulundu.

Konuşmasına, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'a yapmış olduğu hizmetlerden ötürü teşekkür eden Türkmen, "Biz daha iyisini yapacağız. Üretken ve sosyal hamlelerle Seyhanlının yanında olacağız" dedi.

Seyhan'ın en büyük sorununun ulaşım olduğunu kaydeden Türkmen, "Büyükşehir Belediyesi ile uyum içinde çalışarak bu sorunu bir daha gaeri gelmemek üzere çözeceğiz" ifadesini kullandı.

Seyhanlıya hesap veren bir anlayışla belediyeyi yöneteceklerini belirten Elif Doğan Türkmen aday gösterilerek seçilmesi durumunda hizmetlerinde şeffaf olacağını vurguladı.

Türkmen, katılımcı ve kapsayıcı bir anlayışla tüm Seyhan'ı kucaklamak ve Seyhan’ı birlikte yönetme arzusunda olduğunu kaydetti.

Elif Doğan Türkmen kimdir
1 Ocak 1962 Hatay Doğumlu, Avukat, 25-26 dönem Milletvekili. 
Kırıkhan’da doğdu. Baba adı Rıza, anne adı Döne'dir. İlkokul, ortaokul ve liseyi Adana’da okudu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1986 yılında mezun olduktan sonra Adana Barosuna bağlı olarak Adana’da serbest avukat olarak çalıştı.

Elif Doğan Türkmen, Adana İşkad Başkanlığı, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Kadın Komisyonu Başkan Yardımcılığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu Adana İl Üyeliği, Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği Üyeliği, Adana Güç Birliği Vakfında Genel Sekreterliği, Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonunda Başkan Yardımcılığı, Adana Barosu üyeliği, Üniversiteli Kadınlar Derneği ve Hukukçular Derneğini üyelikleri yapmıştır/yapmaktadır.

Ayrıca TÜRKONFED üst kurul delegesi ve istihdam kurulu üyesi olan Türkmen, Adana Barosu Avrupa Birliği Komisyonu üyesidir.

KOSGEB Girimşimcilik Kursları, TÜRKONFED Ulusal Konferansları, Lons ve Rotary Kulüpleri, TOBB Kadın Girişimciler Adana Kurulu ve YOL-İŞ, TEK GIDA-İŞ Konferanslarında 'Adana’nın Ekonomik Durumu', 'Anayasa ve Referandum', 'Sendikalaşma', 'İşçilik Hakları', 'İş Kadınları ve Siyaset', 'Kadın Hakları(, 'Kadın Girişimcilerin Avantajları ve Dezavantajları'. 'İŞKUR Uygulamaları', 'Şirketlere Hukuki Danışmanlık' vb. konularda ylar birçok kurum ve kuruluş tarafından ödül kazanmasını sağlamıştır.

Elif Doğan Türkmen, sivil toplum örgütlerindeki çalışmalarının sonucu olarak Adana‘da iki kez yılın kadını seçildi. Adana’da ilklere imza atan Türkmen, İŞKAD olarak 'Geleceğin Lider Kadınları' projesi ile AB hibe programından ilk kez fon kazanılmasını sağladı. Elif Doğan Türkmen, Adana Ticaret Odası’na bağlı ABİGEM’de geliştirdiği proje ile de Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından 250 iş kadınına girişimcilik eğitimi verilmesini sağlayan başarılı bir projeye daha imza attı.

SODEP üyeliği, SHP İl Kadın Kolları’nın kurucu üyeliğinin yanı sıra CHP‘nin ikinci kez kurulması ile birlikte CHP’ye geçerek CHP’de seçim ve hukuk komisyonu gibi birçok komisyonda görev aldı. 1994-1999 yılları arasında Adana Belediyesi CHP Meclis Üyeliği yaptı.

7 Haziran 2015 tarihindeki seçimlerde 25.dönem ve 1 Kasım 2015 tarihindeki 26. Dönem seçimlerinde CHP Adana Milletvekili olarak seçildi. TBMM’de Başkanlık Divanı Kâtip Üye olarak görev yaptı.

Elif Doğan Türkmen, Torun Ahmet Türkmen ile evlidir. Anıl Türkmen adında bir çocuğu vardır.


Öğretmenlerini kaya düşmesi sonucu kaybeden öğrencilerin duygu dolu Öğretmenler GünüÖnceki Haber

Öğretmenlerini kaya düşmesi sonucu kaybe...

Çukurova İlçesi'nde Kelepir Daire (İcradan Satılık)Sonraki Haber

Çukurova İlçesi'nde Kelepir Daire (İcrad...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar