medya takip
temiz toplum
Adana
DOLAR31.3167
EURO33.9437
ALTIN2061.5

Büyükşehir’den meme kanseri farkındalık semineri

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Büyükşehir’den meme kanseri farkındalık semineri
Abone ol
1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı çerçevesinde; 30 Ekim 2023 tarihinde 'Merak Ettikleriniz" konulu seminer düzenledi.

 

 

Onkoloji Uzmanı Dr. Fatma Akdoğan moderatörlüğünde gerçekleşen eğitimde, Meme ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof.Dr.Tamer Çolakoğlu, “kanser nedir, kadınlarda ve erkelerde en sık görülen kanser türleri, kanserin oluşma nedenleri, meme kanserinin ne olduğu, nasıl yayıldığı, belirtilerin neler olduğu, meme kanserinde risk faktörleri, meme kanser taramasının nasıl yapıldığı, kendi kendine meme muayenesi, meme kanserinin tanısının nasıl yapıldığı, meme kanserinde tedavi yöntemleri, onkoplastik cerrahi yöntemi” gibi konulara değindi. Ayrıca elle meme muayenesi uygulamalı olarak anlatıldı.

 

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, katılımcılara pembe kurdele ve meme muayenesi ile ilgili bilgilendirme broşürü dağıttı. Seminere Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve belediye bürokratları katılım sağladı. Seminer soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

 

 

Ayrıca Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı çalışanları, meme kanseri farkındalık ayı çerçevesinde; belediye birimlerinde; kadın üst yöneticiler ve kadın personele pembe kurdele ve meme kanseri ile ilgili bilgilendirme broşürleri dağıttı.

 

Büyükşehir’den, meme kanseri farkındalık semineri


Ruhsatsız silah taşıyıcıları tutuklanıyorÖnceki Haber

Ruhsatsız silah taşıyıcıları tutuklanıyo...

Suç makinesi Kozan polisinden kaçamadıSonraki Haber

Suç makinesi Kozan polisinden kaçamadı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar