sabancı
NET TAMİR
türk haberler
Adana
DOLAR32.4231
EURO34.4401
ALTIN2485.9

Diş Beyazlığında Etkili Olan Faktörler Nelerdir?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Diş Beyazlığında Etkili Olan Faktörler Nelerdir?
Abone ol
Diş Beyazlığında Etkili Olan Faktörler Nelerdir?

Hemen herkes sağlıklı, güçlü ve beyaz dişlere sahip olmak ister. Toplumumuzda ve dünyada beyaz dişlere sahip olmak güçlü ve sağlıklı olmakla eş tutulur. Peki dişlerimizin beyaz görünmesi bu kadar önemliyken diş beyazlığına etki edebilen faktörler nelerdir? Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda dişlerimizin beyaz renge sahip olmasının çevresel ve genetik faktörlere bağlı olduğu saptanmıştır. Yani doğuştan gelen özelliklerle, hayatımızın ilerleyişi esnasındaki alışkanlıklarımız dişlerimizin rengini belirliyor olabilir. Gebelik esnasında kullanılan bazı ilaçların dişlerin renkleri üzerine etki ettiği, sigara-alkol- madde kullanımı olan kişilerde dişlerin sarardığı belirlenmiştir. Gelinen noktada ise dişlerimizin sarı olması herhangi bir sorun teşkil etmiyor çünkü Van diş beyazlatma seansları sonucunda dilediğiniz beyaz dişlere sahip olabiliyorsunuz.

Diş Estetiğinin ve Beyazlatmanın Önemi

Reklamlarda, dizilerde veya filmlerde yer alan oyunculara hepimiz dikkat etmişizdir. Bu kişiler daima beyaz ve estetik dişlere sahip olmuşlardır. Çünkü toplumda ve dünyada genel olarak kabul gören bir güzellik anlayışı bulunur. Bu anlayışa göre beyaz ve düzgün gözüken dişlere sahip olmak şarttır. Kişiler daima beyaz dişlere sahip olabilmeyi hayal ederler. Teknoloji sayesinde gelinen noktada lazer teknolojisi diş beyazlatmada önemli bir rol oynuyor. Diş beyazlığı ve estetiğine kavuşan kişilerde öz güven artabiliyor. Yine bu kişiler kendilerini toplum içerisinde veya kalabalık ortamlarda daha rahat hissedebiliyor. Kalabalık içerisine karıştıklarında veya insan kitlesi önünde konuşma yapacakken daha rahat hareket edebiliyorlar.

Diş Beyazlatma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Diş beyazlatma teknolojisi belirli araç ve gereçlerle yapılan bir yöntemdir. Bazı özel malzemeler lazer yöntemiyle dişlere uygulanır ve bu işlem sonucunda dişlerde 3 ila 4 tona kadar beyazlama gözlemlenebilir. Bu yöntem uygulanırken hastalar genellikle acı duymazlar. Tabi ki bu yöntemi uygulamak sizlere belirli bir süre içerisinde fayda sağlar. Alışkanlık durumunuza göre bu süre sonucunda dişleriniz tekrardan sararmaya başlayabilir. Diş beyazlatma fiyatları uygulanacak duruma, hastaya, şartlara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. En doğru bilgiyi alabilmek içinse Ovadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine başvurabilirsiniz.

İmplant ve Ortodonti

Ağız veya diş sağlığında ortaya çıkabilecek problemler farklıdır. Örneğin gençler arasında yaygın olarak beğenilen yöntemlerden birisi de diş telleridir. Bu teller vasıtasıyla görüntü bozukluğuna yol açabilen diş çarpıklığı ortadan kaldırılır. Bu süreç çoğu hasta için uzun bir süreci kapsıyor olabilir. Yine diş teli tedavisi birçok alışkanlıktan ve kötü beslenmeden vazgeçmenizi gerektirebilir. Dişlerin düzelebilmesi için metal teller diş yüzeyine baskı uygular ve bu sayede düzelmeler meydana gelir.

Ağızda diş eksikliği olması durumunda ise implant tedavisi uygulanır. Bu tedaviler hastadan hastaya göre değişkenlik gösterir. Herkese implant tedavisi uygun olmayabilir. Titanyum malzemesinden yapılan bu tedavi yöntemi vücutta herhangi bir alerji veya reaksiyon uyandırmaz. Her türlü diş sağlığı problemleri için Ovadent Diş Sağlığı Merkezi’yle https://ovadent.com.tr/ adresinden iletişime geçebilirsiniz.


Ramazan Ayında Hediyelik KutularÖnceki Haber

Ramazan Ayında Hediyelik Kutular

Silahlı saldırıda yaralanan Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem vekili hayatını kaybettiSonraki Haber

Silahlı saldırıda yaralanan Adana Büyükş...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar