medya takip
temiz toplum
Adana
DOLAR31.1943
EURO33.8195
ALTIN2038.1

Gaziköy'ü yan gelip yatan muhtarlardan kurtaracak 'Türkeş Manga' Geliyor!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Gaziköy'ü yan gelip yatan muhtarlardan kurtaracak 'Türkeş Manga' Geliyor!
Abone ol
Gaziköy'ü yan gelip yatan muhtarlardan kurtaracak 'Türkeş Manga' Geliyor!

Adana'nın Kozan ilçesine bağlı Gaziköy Mahallesinde hareketli günler yaşanıyor. 

Bugüne kadar Gaziköy Mahallesine tek bir çivi çakmadan muhtarlık yapanlara inat hizmet seferberliğini sürdüren Gazeteci Türkeş Manga'ya her kesimden destek yağıyor.  

Gaziköy Lisesi Okul Aile Birliği Başkanlığı da yapan Türkeş Manga, okul yönetimi ile ortak çabası ile okula kazandırılan bilgisayar odası, yenilenmiş hijyen tuvaletleri ve modern spor sahası ile büyük takdiri hak ediyor.

Kişisel girişimleri ile, Adana Büyükşehir Beledyesince köy yolunun asfaltlanmasını sağlayan Türkeş Manga, bürokrasi ile kurduğu güçlü ilişkiler sayesinde mahalleliye hizmette adeta kendisi ile yarışıyor.

Gaziköy "Kurbağalı Su İçmekten Kurtulacak!"
Kozan İlçesi'ne bağlı Gaziköy Mahallesine 50'li yıllardan beri kullanılan su tankının pislik yuvası haline geldiğini ifade eden Gazeteci Türkeş Manga, mahalle sakinlerinin büyük desteği ile muhtarlığa aday olduğunu açıkladı. 

Su tankının kurbağalara ev sahipliği yaptğını, bu haliyle de sağlık açısından büyük risk taşıdığını söyleyen Türkeş Manga, "bunlara ilave olarak yılların etkisi ile su tankında çatlaklar oluşmuş durumda, bu nedenle de sızıntı yapıyor. Beraberinde de patlama riski taşıyor. Bu yanıbaşındaki eğitim yuvası açısından büyük bir tehlike arzediyor" dedi.

Türkeş Manga hayırseverliği ile de mahalle sakinlerinin hayır duası ile anılıyor.

Sorunu Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü'ye ilettiğini, Kaymakam Arslanköylü'nn girişimleri ile, Adana ASKİ Genel Müdürlüğünce çalışma başlatılacağını kaydeden Manga, "Başta Kozan Kaymakamı Sayın Bahattin Alp Arslanköylü olmak üzere, Büyükşehir belediyesine ve ASKİ yönetimine duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.


Kalibrasyonun ÖnemiÖnceki Haber

Kalibrasyonun Önemi

İncirlik Üssü’ne girmeye çalışan gruba müdahaleSonraki Haber

İncirlik Üssü’ne girmeye çalışan gruba m...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar