medya takip
temiz toplum
Adana
DOLAR31.2009
EURO33.8577
ALTIN2038.8

İşitme sektöründe dünyada bir ilk! Türkiye’de başarıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İşitme sektöründe dünyada bir ilk! Türkiye’de başarıldı
Abone ol

Dünya'da bir ilki başararak, 1999 yılından sonra ilk kez işitme cihazı sektörüne yeni bir segment kazandıran Türkiye’nin tek işitme cihazı üreticisi olan Ear Technic’in Yönetim Kurulu Başkanı Pedakustiker Mehmet Emin Ağaç, "60 yıldır tüm dünyanın başarmaya çalıştığı yeniliğin bir ilk olarak Türkiye’den başarılması hepimizin gururudur" dedi.

İşitme sektörünün tüm dünyada yaklaşık 60 yıldır gerçekleştirmeye çalıştığı mikrofon ve hoparlörün kulak kanalı içerisinde, açık uygulamalı estetik ve minik işitme cihazı modelini ülkemizden dünyaya kazandırmış olduklarını açıklayan Mehmet Emin Ağaç, "Türkiye’nin tek, dünyanın ise yedi işitme cihazı üreticisinden biri olan olan Ear Technic’in Si-Ser ve diğer markalarıyla 50 ülkede ve Türkiye'de yüzbinlerce kullanıcıya ses olduk, olmaya devam ediyoruz" dedi.

İşitme teknolojilerinde iyi ve başarılı bir uyarlama için üç şartın bir araya gelmesi gerektiğini ifade eden Emin Ağaç, "Bunlardan birincisi işitme kaybını telafi edebilecek bir teknolojiye sahip olmak, ikincisi profesyonel uyarlama bilgi ve tecrübesine sahip olmak, üçüncüsü ise empati yapabilmek, insan psikolojisini ve yaşamsal değerleri iyi anlayıp tahlil edebilmektir" dedi.

İşitme sorunu yaşayıp da işitme cihazı almaya karar veren bireylerin işitme cihazı tercihini yaparken genelde fiyatlara veya markalara odaklandığını kaydeden Ağaç, "İşitme sorunu yaşayıp işitme cihazı kullanmaya karar veren vatandaşlarımızın marka ve fiyata verdiği önemi yetkinlik ve satış sonrası hizmete vermeleri bu sürecin başarıyla sonuçlanmasını sağlayacaktır. Yalnız fiyata ve markaya odaklanmak, uyarlama aşamasında yaşanabilecek sorunları, cihaz kullanımının zorlaşmasını, satış sonrası memnuniyetsizliği, bunun sonucunda da kullanıcı cihazı kullanmaktan vazgeçecek ve işitme cihazı çekmecelerde çürüyecektir. Bir vatandaş olarak, ülkemizde bu durumun çokça yaşandığını görmek beni fazlasıyla üzmektedir. Lakin bizim üretici olarak attığımız adımlar ve kullanıcılarımızın geri dönüşleri bizim bu alanda doğru yolda olduğumuzu göstermektedir. Toplumda belirli bir normu yakalamak ve buna öncü olmak adına mutluluk duyuyorum" dedi.

Doğa dostu işitme cihazlarımız sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor

"Ürettiğimiz yeni nesil işitme cihazlarımız hem estetik hem kulakta neredeyse görünmüyor hem çok güçlü işitme sağlıyor hem akıllı telefon ve televizyonlara bağlanabiliyor hem de şarj edilebilen pillerle birlikte atık pil algısını kırarak doğayı koruyor. Kısacası bu cihazlar hem işitme ve anlama sorununa çözüm sunuyor hem de dünyanın geleceğini düşünerek sürdürülebilirliğe katkıda bulunuyor.
İşitme kaybı yaşayan çoğu insan işitme cihazlarının çok büyük olduğunu düşünerek estetik kaygısıyla işitme cihazı kullanmaktan kaçıyor. İşte biz bu algıyı yok etmek için 50 kuruştan daha küçük işitme cihazlarını kullanıcıların beğenisine sunuyor, aynı zamanda da kullanıcılarımızın talep ettiği tüm teknolojik özellikleri bu cihazlara entegre ediyoruz."

Olması gerekenden fazlasını sunmak adına kendimizi sürekli geliştiriyoruz

"İşitme cihazı, sağlığı ilgilendiren tıbbi bir ürün olduğu için raftan satın alınan sıradan bir tüketim ürünü gibi asla düşünülemez ve kullanılamaz. Tasarımı, üretimi, uygulaması, satış süreci, satış sonrası hizmeti belirli normlar ve prosedürlerle belirlenmiştir. Bu prosedür zinciri uygulanırsa, kullanıcı yeterince fayda görür. Eğer bu süreç doğru şekilde işin uzmanları tarafından yürütülmezse işitme cihazı birkaç kez kullanıldıktan sonra çekmecelerde bekleyen bir üründen ileriye gidemez" diyen Emin Ağaç, kendilerini diğer firmalardan ayıran özellikleri şu şekilde ifade etti:

"Biz, ayrıca belirlenen prosedürlerin haricinde tüm uzmanlarımıza ve kalifiye olan personellerimize belirli aralıklarla hizmet içi eğitimler düzenleyerek daha iyiyi yapmak adına sürekli kendimizi geliştiriyoruz. İşitme cihazı kullanan dostlarımızı ve onların yakınlarını dinliyor, geri dönüşlerini değerlendiriyor, daha iyisini sunmak adına dünya genelinde takdir edilen uygulama ve teknolojileri ürünlerimizle buluşturuyoruz. Çünkü biz kendimizi salt bir sanayici olarak görmüyor, yaptığımız işin ehemmiyetiyle işimizi ve insanları seviyor, insanların yüzüne tebessüm katmak için çalışıyor ve ülkemize katma değer üretiyoruz. Bazı şeylerin değeri parayla ölçülemeyecek kadar eşsiz ve güzel."

AR-GE merkezimizle benzersiz teknolojiyi üretiyoruz

"Si-Ser İşitme Merkezlerinde kullanıcı beğenisine sunduğumuz, uygulama ve satışını yaptığımız işitme cihazlarımız için var olan teknolojiyi takip etmek ya da kopyalamaktan ziyade, Tekirdağ Çorlu’da bulunan fabrikalarında yenilikçi ve öncesi olmayan üretiyoruz.
Ürettiğimiz teknolojiyle; ortaya çıkan, var olan tüm işitme kaybı türlerine ve seviyelerine hitap eden geniş ürün yelpazemizle kullanıcılara en kısa sürede, en doğru uygulama ve ürünle ses olmanın bilinciyle hareket ediyoruz.
İşitme kaybı türlerine sunduğumuz çözümlerin yanı sıra çağımızın hastalıklarından birisi olan çınlama için de yenilikçi ürünler üreterek çınlama stresini azaltıyor ve ürettiğimiz cihazların kullanımıyla kulaklara terapi yapıyoruz. "

Başarının sırrını satış sonrası hizmette görüyoruz

"İşitme cihazı, hızlı tüketim ürünlerinden birisi değildir. Kullanıcı, işitme cihazını satın aldıktan sonra uzun yıllar kullanmakta, bu süreç içerisinde; bakım, uyarlama, pil tedariği gibi birçok konuda firmayla irtibat halinde olmaya devam etmektedir.
Si-Ser İşitme Merkezleri olarak, ürün tedarikçimiz Ear-Technic ile sıkı bir işbirliği içinde çalışarak kullanıcılarımıza öncelikle isteğe bağlı 5 yıl üretici garantisi sağlıyoruz. Bununla birlikte bünyemizdeki profesyonel call center ile hem telefon hem whatsapp hem de sosyal medya kanallarıyla 7/24 ücretsiz danışma hizmetini vererek anında çözümü ilke ediniyoruz. Türkiye’nin farklı illerindeki 5 teknik servisimizde çalışan uzman arkadaşlarımızla da kullanıcılarımızın karşılaşabileceği olası durumlarda hızlı ve net çözüm üretmek adına hizmet veriyoruz. "

Geleceğin mimarı gençlerimizin istihdamına yoğunlaşıyoruz
"Gençlerden öğreneceğimiz taze bilgilerin ve gençlere aktaracağımız kıymetli tecrübelerin olduğu bilinciyle her yıl yüzlerce odyolog ve odyometrist adayı gencimizi Türkiye’nin farklı illerindeki işitme merkezlerimiz ve genel merkezimizde staj imkanı sunuyoruz. Yılda yaklaşık 300 öğrencimiz, Si-Ser & Ear Technic bünyesinde staj görerek mesleki deneyim kazanıyor. 
Mezuniyet sonrası süreçte ise odyolog ve odyometrist gençlerimizi yine işitme merkezlerimiz ve genel merkezimizde istihdam ediyor, başta Türkiye olmak üzere bir çok ülkedeki meslektaşlarıyla buluşturuyor, yapılan eğitimler ve düzenlenenler toplantılarda ortak aklı bulmaya çalışıyor ve gelecek için atılacak adımlara birlikte karar veriyoruz."

Dönüşü olmayan sorunlar yaşanmaması için herkesi ücretsiz teste davet ediyoruz
"Toplumda yaşayan birçok vatandaşımız çalıştığı işler, görev yaptığı sektör, televizyon ve müzik dileme alışkanlıkları, şehir hayatının getirdiği sorunlar gibi bir çok etkenden ötürü fark edilmeyen işitme kaybı yaşamaktadır.

İşitme kaybındaki en önemli hususun erken teşhis ve erken çözüm olduğu bilinciyle, vatandaşlarımızı önlem alınamayacak durumlarla karşılaşmamaları için tüm şubelerimizde uzman odyolog ve odyometristlerimiz tarafından yapılan bilgi amaçlı ücretsiz otoskopik muayeneye davet ediyoruz."


Adana’da 2 bin 295 litre sahte içki ele geçirildiÖnceki Haber

Adana’da 2 bin 295 litre sahte içki ele...

Araç motoru yıkanırsa ne olur?Sonraki Haber

Araç motoru yıkanırsa ne olur?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar