medya takip
alev hn
Adana
DOLAR30.9199
EURO33.506
ALTIN2018.8

Kadına yönelik psikolojik şiddet masaya yatırıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kadına yönelik psikolojik şiddet masaya yatırıldı
Abone ol
“Psikolojik Şiddet ve Genç Kadınlar” söyleşisinde, şiddetin türleri, şiddete karşı mücadele yöntemleri ve hukuki mevzuat masaya yatırıldı.


Selman-ı Pak Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Başkan Akif Kemal Akay’ın da katıldığı söyleşinin moderatörlüğünü Prof. Dr. Hatice Çubukçu yaptı. Konuşmasında şiddetin nedenleri hakkında bilgiler veren Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Ayşe Avcı, şiddetin haklı bir gerekçesinin olamayacağının altını çizdi.


Erkek şiddeti kadar kadın şiddetinde de önemli bir artış yaşandığına dikkati çeken Prof. Dr. Avcı, “Ananızın, babanızın parasına güvenerek evlenmeyin. Ananızın, babanızın size bırakacağı arabaya eve güvenerek evlenmeyin. Sevgi dolu bir aileden geleni seçin” uyarılarında bulundu.


Adana Barosu’ndan Av. Hülya Balkaroğlu da kadına yönelik şiddetin önlenmesine yönelik yasal düzenlemeler ve bu düzenlemelerin uygulanmasında yaşanan sorunları anlattı. Şiddetin çok önemli bir toplumsal sorun olduğunun altını çizen Av. Balkaroğlu, şiddete uğrayan bireylerin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il ve ilçe müdürlüklerine ya da Şiddet Önleme ve İzleme Merkezine başvurabileceğini, Bakanlığın Şiddeti Önleme Hattı olan Alo 183’ü arayabileceğini vurguladı.


Adana Barosu’nun da kadına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda çok önemli ve değerli çalışmalar yaptığının altını çizen Av. Balkaroğlu, mahkemelerin şiddetin önlenmesine yönelik verdiği tedbir kararlarından da örnekler verdi.

Kadına yönelik psikolojik şiddet Seyhan’da masaya yatırıldı

Kadına yönelik psikolojik şiddet Seyhan’da masaya yatırıldı


Kamyonet balkona çarptı, ev sahibi deprem oldu zannettiÖnceki Haber

Kamyonet balkona çarptı, ev sahibi depre...

Adana’da kırmızı ete zam yokSonraki Haber

Adana’da kırmızı ete zam yok

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar