NET TAMİR
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.5135
EURO34.8156
ALTIN2485.6

Misis Antik Kenti için protokol imzalandı.

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Misis Antik Kenti için protokol imzalandı.
Abone ol
Misis Antik Kenti için protokol imzalandı.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ile Adana Müze Müdürü Mehmet Çavuş arasında imzalanan protokol ile Misis Antik Kenti kazı çalışmalarının tüm aşamalarında teknik, lojistik ve kurumsal işbirliği sağlanacak.

İmza töreninde konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Misis Antik Kenti’nde geçmişimize ışık tutacak, tarih ve kültür zenginliklerimizi gün yüzüne çıkaracak arkeolojik kazı ve çevre düzenleme çalışmalarına destek olmak üzere protokolümüzü imzaladık. Yüreğir’imiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Misis’e layık olduğu değeri kazandırmak için özel bir çalışma yaptıklarını belirten Başkan Kocaispir, “Misis Antik Kenti bizim için çok önemli. Misis’te arkeolojik kazılar 2012 yılından bu yana Yüreğir Belediyesi koordinatörlüğünde Adana Arkeoloji Müzesi başkanlığında, Roma İtalyan Uluslararası Araştırma Merkezi ve Pisa Üniversitesi bilimsel danışmanlığında devam ediyor. Arkeolojik kazılar devam ettikçe tarihe ışık tutacak çok önemli eserlerin ortaya çıkacağına inanıyorum” diye konuştu.

Adana Müze Müdürü Mehmet Çavuş ise destekleri için Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’e teşekkür etti.


Kadınlar Çukurova Meclisini bastıÖnceki Haber

Kadınlar Çukurova Meclisini bastı

Karslıoğlu: “İnşaat sektöründe eleman sıkıntısı had safhada”Sonraki Haber

Karslıoğlu: “İnşaat sektöründe eleman sı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar