NET TAMİR
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.5404
EURO34.6118
ALTIN2454.5

“Öğretmen seminerinde korona endişesi”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
“Öğretmen seminerinde korona endişesi”
Abone ol

Eğitim Sen Adana Yürütme Kurulu adına yazılı bir açıklama yapan Şube Başkanı Hüseyin Kaya, yüz yüze yapılan seminerlerin ciddi risk oluşturduğunu söyledi.

Kaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Korona virüs salgını nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitimi ertelerken Adana Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenleri 30 Kasım 4 Aralık 2020 tarihleri arasında Kodlama Eğitim Semineri için okullarda eğitime çağırdı. Bu eğitimin anasınıfı öğretmenlerinden sonra ilkokul ve ortaöğretim öğretmenlerinde verileceği bilinmektedir. Bu seminerler pandemi açısından ciddi risk oluşturacaktır.

Korona virüs salgınının başta ülkemizde olmak üzere tüm dünyada etkisini arttırdığı, sağlık hizmeti arzının sınıra dayandığı, bu nedenle her türlü eğitim - öğretim faaliyetinin uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirildiği şu günlerde aciliyeti bulunmayan ve online yapılma imkanı olduğu halde 30 Kasım/4 Aralık 2020 tarihleri arasında haftanın 5 günü ve 3 er saat kapalı ortamda yüz yüze yapılmasının planlandığı hizmet içi eğitim semineri tüm katılımcıların ve ailelerinin sağlığını gereksiz yere riske atmaktadır.

Halen yüz yüze seminere ısrar ediliyor. Şimdi okullarda seminerler yapılacak. Bu seminerler salgın açısında çok tehlikeli olacaktır. Önemli olan toplumun sağlığı ama sanki sürü bağışıklığı kararı alınmış gibi hareket ediliyor. Bu seminer ve yapılması düşünülen seminerlerin online olarak yapılmasını talep ediyoruz.”


Adana’da sokağa çıkma kısıtlaması başladıÖnceki Haber

Adana’da sokağa çıkma kısıtlaması başlad...

Adana’nın yeni tarım merkezi: SARIÇAM!Sonraki Haber

Adana’nın yeni tarım merkezi: SARIÇAM!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar