ayyuce
oya tekin
Adana
DOLAR31.5841
EURO34.331
ALTIN2145.7

Sarıçam’da Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Kursu başladı.

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sarıçam’da Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Kursu başladı.
Abone ol

Sarıçam Belediyesi ile Küçük Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle yapılan proje dâhilinde Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü binasında başladı. 

Başkan Uludağ, kursun amacının kentte iş kurmak isteyen vatandaşların amacına hizmet olduğunu belirterek, Kasım ayının ilk haftasında 2 grup halinde açılan girişimcilik kursu etaplar halinde 20-23 Kasım, 4-7 Aralık ve 18-21 Aralık tarihlerinde devam edeceğini söyledi.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, istihdama katkı sağlamak amacıyla KOSGEB ile yürütülen görüşmeler sonucunda proje kapsamında kendi işini kurmak isteyen girişimciye 50 bin lirası hibe, 100 bin lirası faizsiz geri ödemeli banka kredisi  olmak üzere 150 bin liraya kadar destek verilebileceğini kaydetti. Uludağ, 4 gün sürecek olan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin ardından girişimcilerin kendi işini kurma imkânına kavuşabileceğini anlattı.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, kursa katılan girişimci adaylarına başarı dilerken, "Girişimcilik kursu bitiminde umuyorum ve diliyorum ki; gönlünüze göre güzel bir iş kurarsınız. Bizde bu kurs ile bir nebze de olsa iş edinme konusunda sizlere yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. Hepinize kursta ve sonrasında yapacağınız işlerde başarılar diliyorum. İlginin fazla olması da bizleri ayrıca memnun etti" dedi.

722 KİŞİYE SERTİFİKA VERİLDİ

Kursların Kasım ve Aralık ayının son haftasına kadar süreceğini ifade eden Uludağ, "Kursa katılım için Sarıçam’da ikamet etme zorunluluğunun yanı sıra Nüfus cüzdan fotokopisi ve Vukuatlı nüfus kayıt örneği isteniyor. Daha öncede bu kursu gerçekleştirmiş ve 722 girişimciye sertifikalarını törenle vermiştik. Kurs sonunda girişimciler kendi işini kurma imkânına kavuşabilecek. Eğitimi tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan adaylar daha sonra iş planlarını oluşturacaklar. İş planları KOSGEB tarafından kabul gördüğü takdirde girişimci desteği alabilecekler" diye konuştu.


Terörist itirafıyla sözde PYD/YPG sorumlusu tespit edildiÖnceki Haber

Terörist itirafıyla sözde PYD/YPG soruml...

Bahçeli’ye hakaret Türk Milletine vefasızlıktırSonraki Haber

Bahçeli’ye hakaret Türk Milletine vefası...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar