medya takip
temiz toplum
Adana
DOLAR31.4483
EURO34.0146
ALTIN2064.0

Tarım üreticilerinden mayer limon için çözüm önerisi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Tarım üreticilerinden mayer limon için çözüm önerisi
Abone ol
Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, ağaçta kalan mayer limon için üreticiler ve yöneticilerin iş birliği yapması gerektiğini söyledi.

Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, Türkiye’nin narenciye üretiminin içte birini karşılayan Adana’da bu yıl 3 milyon 200 bin ton narenciye rekoltesi olduğunu belirterek, "Bu yıl narenciye üretimi iç pazarın ihtiyaçlarından fazla. Dış pazarların da yetersiz olması mayer limonun ağaçta kalmasına neden oldu. Tarım sektörü, birçok insanın geçim kaynağıdır ve bu nedenle sektörle ilgili sorunların çözülmesi, ülkenin ekonomik istikrarının sağlanması açısından büyük önem taşır" dedi.

 

Sürdürülebilir tarım için acil önlemlerin gerekli olduğuna dikkat çeken Doğan, "Sektörün rekabet gücünü artırmak için yeni pazarlar bulunmalı ve ihracat için teşvikler verilmelidir. Üreticilere pazarlama konularında destek sağlanabilir. Bu yıl, ağaçta kalan narenciye için en önemli çözüm büyükşehir belediyeleri, ilçe belediyeler gibi yerel yönetimlerin ve hükümetin bu ürünleri satın alarak, dar gelirli ailelere sosyal yardım olarak dağıtmasıdır. Böylece hem çiftçilerin zarardan dolayı ağaçlarını kesmesi önlenmiş ve sürdürülebilir tarıma katkı sağlanmış olur hem de ihtiyacı olan aileler desteklenmiş olur" şeklinde konuştu.

 


Zafer Partisi’nden istifa edenler MHP’ye katıldıÖnceki Haber

Zafer Partisi’nden istifa edenler MHP’ye...

Kaçak telefonları rahlenin içerisinde kaçırmaya çalışan kişi yakalandıSonraki Haber

Kaçak telefonları rahlenin içerisinde ka...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar