guzellik dunyasi
medyatakip
medya takip
Adana
DOLAR27.4666
EURO29.0682
ALTIN1646.9

Tıraş Makinesi Alırken Akılda Bulunması Gereken 5 Unsur  

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tıraş Makinesi Alırken Akılda Bulunması Gereken 5 Unsur  
Abone ol
Ev ortamında saç ve sakal tıraşını yapmak için kullanılan tıraş makinesi hem zamandan kazandıran hem de maddi tasarruf için öne çıkan bir yardımcıdır.

Ev ortamında saç ve sakal tıraşını yapmak için kullanılan tıraş makinesi hem zamandan kazandıran hem de maddi tasarruf için öne çıkan bir yardımcıdır. Tıraş makinesi modelleri, sunduğu çeşitlilikle çok daha yaygın hâle geldi. Peki tıraş makinesi gibi ürün çeşitliliğinin çok yüksek olduğu bir üründe nasıl bir seçim yapmalı? Tıraş makinesi almayı düşünenlerin dikkate alması gereken kriterlere değindik. 

Neden tıraş makinesi alınmalı? 

Tıraş, erkekler için belli bir rutinde yapılması gereken bir bakım işlemidir. Bununla birlikte berberlere ve kuaför salonlarına gitmek özellikle de yoğun tempoya sahip kişiler için oldukça zor denebilir. Berberlerin kullandığı fakat ev ortamında da istenen saç ve sakal kesimini yapma olanağı tanıyan profesyonel tıraş makinesi ise kolay bir şekilde ve kısa bir sürede, saç ve sakallarda istenen kesimi yapmayı sağlıyor. Tıraş makinesi almanın en iyi iki yanı hem zamandan hem de kuaför giderinden tasarruf sağlamasıdır. Bu nedenle kişisel bakımına özen gösteren erkekler, son dönemde tıraş makinelerine ilgi gösteriyor. 

Hangi model seçilmeli? 

Tıraş makineleri, farklı çalışma mekanizmalarına sahip ve geniş modeller içermesi doğru tıraş makinesi seçimini ön plana çıkarıyor. Tıraş makinelerinden en iyi verimi elde etmek adına doğru bir model tercih edilmelidir. Bunun için de tıraş makinesi çeşitlerini bilmek önemlidir.  

 

 • Düz ızgaralı tıraş makinesi, klasik tıraş makinesi olarak da biliniyor ve jilet kısmının düz olduğu modellerdir. Düz ızgaralı modeller, düz çıkan sakala sahip erkekler için tercih edilebilir. 

 

 • Yuvarlak başlıklı tıraş makinesi, sakalların farklı yönlerde çıkması durumunda tercih edilen, dönen saplara sahip modellerdir. 

 

 • Şarjlı tıraş makineleri, saç ve sakal için tercih edilebilen pratik kullanımıyla öne çıkan modellerdir 

Islak tıraş makinesi mi kuru tıraş makinesi mi? 

Tıraş makinesi modelleri çeşitlilik gösterse de ürün seçiminde en çok arada kalınan konular içinde kuru ve ıslak tıraş makineleri geliyor. Islak tıraş makineleri, sulu tıraş yapabilen modellerdir, kuru tıraş makineleri ise suya temas etmemesi gereken makinelerdir. Her iki model de iyi bir kesim işlemi için kullanılabilir ancak ıslak tıraş makineleri, cilt yapısı daha hassas olan erkekler için öneriliyor. Kuru tıraş makinelerinde ise hızlı bir tıraş deneyiminin sunulması öne çıkıyor. Piyasada hem sulu hem de kuru tıraş yapabilen makineler de mevcuttur. 

Kablolu tıraş makinesi mi kablosuz tıraş makinesi mi? 

Tıraş makinesi tercihinde, kullanım pratikliğine göre şarjlı ya da kablolu modeller tercih edilebilir. Şarjlı modellerin belli bir süre şarj edilmesi belli durumlarda zaman kaybettirdiği için, kablolu ya da her iki kullanıma da uygun modeller tercih edilebilir. Kablosuz modeller, daha rahat bir kullanım sunarken, şarjın bitmesi durumu kullanım esnasında problem yaratabilmektedir. Kablolu modeller, kabloya bağlı bir kullanım sunmasında karşı kablo uzunluğu uygun seviyede olduğunda rahat bir deneyim sunmaktadır.  

Tıraş makinesi ergonomik mi? 

Saç ve sakal kesimini yapmak kolay bir işlem değil. Bu nedenle tıraş makinelerinin belli ergonomik özellikleri barındırması, tutuşunun ve kesiminin kolay olması gerekir. Kesimi zor noktalarda iyi bir deneyim sunması adına, tasarımı ile kolay bir kesim sunan modeller düşünülebilir. 

 

Kolay kullanım, düşük sesle çalışma, farklı bıçak başlıkları barındırma gibi ek özellikler dikkate alınarak en uygun tıraş bıçağı modelini keşfetmek mümkündür. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bacağına korkuluk demiri saplandıÖnceki Haber

Bacağına korkuluk demiri saplandı

Ceyhan’da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusuSonraki Haber

Ceyhan’da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşku...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar