ayyuce
medya takip1
Adana
DOLAR31.3879
EURO34.0706
ALTIN2100.9
Azmi ERTAN

Azmi ERTAN

Mail: [email protected]

Mustafa Çay! "Zehirle Pişen Aşa Kim Gelir"

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Adana'mız başta olmak üzere, birçok ilimizde hissedilen deprem sonrası çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesi ve yaralanması hepimizi yasa boğdu.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Tanrı'dan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acilen şifalar diliyorum.

Deprem sonrası el ele, omuz omuza meydana gelen kader birliğini, Kurtuluş savaşında ortaya çıkan o eşsiz milli seferberlik ruhunun 7'den 70'e canlandırıldığını görmek bize ülke geleceği açısından umut veriyor, birlikte çareler aramanın, ortak iradenin eşsiz gururunu yaşatıyor.
***
Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay ile malum nedenlerden ötürü sıkıntılarımız oldu. Haklı haksız tartışmasına girmeyi, detaylara inmeyi doğru bulmuyorum.

Şu aşamada bu sıkıntıların kronik bir hale bürünmesinin hiç kimseye bir faydası yok. 'O şunu dedi, bu bunu yaptı' gibi kısır döngülü sözler aklı baliğ olan kimseye avantaj sağlamaz.
***
Talep bizden Hayır Allah'tan!
Biz önce vatandaşlık, sonra da insanlık görevini yerine getirmiş olalım, gerisi yanlıştan, kargaşadan kaçınan, birlik ve bütünlük anlayışında olan, önyargısız insanların iradesi ile bütünleşsin..

Başta ülkemiz olmak üzere, birlik ve beraberliğin en üst seviyede olması gereken bir ortamda kavga kültürünü yaşamak ve yaşatmaya çalışmak doğru bir yaklaşım olmayacaktır.

Büyük Allah! Yaşça Çay'dan büyüğüm. Kibir ne onda ne de bizde şık durur. Ben elimi uzatıyorum, tutup tutmamak Mustafa Çay'ın iradesine kalmış bir durum. 

Yunus Emre'nin dediği gibi: "Zehirle pişen aşa kim gelir?"

Münasip zaman elbetteki en güzel cevaptır.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar