seçim anketleri
medya takip
ASM
Adana
DOLAR28.9643
EURO31.2419
ALTIN1889.7
Ülkü REYHANİOĞLU

Ülkü REYHANİOĞLU

Mail: [email protected]

Karakterin, Asaletin, Cesaretin, Emanetin ve ölümsüzlüğün adı: M. Kemal Atatürk!

Suriyeli kumandan Mustafa Kemal'e sorar. "Bizde sizin gibi bağımsızlığımızı kazanamaz mıyız paşam, Fransızlar anamızı ağlatıyor."

Mustafa Kemal cevap verir: "Tabiki kazanırsınız ama ölmeye hazırsanız, yoksa boşuna edebiyat parçalamayın" der ve devam eder "Biz kendimizi kurtarabiliriz, kurtarıcı biziz. Ya kurtaracağız ya da şerefimizle onurumuzla ve haysiyetimizle öleceğiz. Ya İstiklal Ya Ölüm!"

"Devlet kurmak, bağımsızlığı kazanmak öyle kolay değil, bedel ödeyeceksin. Bir başıma da kalsam,  bu mücadeleyi verir ve en sonunda bir tepeye çıkar, milletimin bayrağına sarılır, ruhumu teslim ederim ama asla teslim olmam işgalcilere" der.

Karakterin, Asaletin, Cesaretin, Emanetin ve ölümsüzlüğün adı: M. Kemal Atatürk!

Yurdum insanına bakıyorum da, maaşallah herkes bilirkişi yalnız ne bildiğini bilmeyen bilirkişi. Saygi duyuyoruz , duymalıyız da böyle bilirkişilere. Birşeyleri savunur neyi savdugunu bilmez. Bu zihniyetler çocuk yetiştiriyor dostlar. Hayattaki en tehlikeli durum cahil zihniyetlerin kendileri gibi yetiştirdiği hatta yetistiremedigi nesiller. Kadin bikini giyiyor, şort giyiyor oluyor sana elit medeni. Erkeği her haltı yiyor, küfrün bini bin para, adam mercedese biniyor oluyor sana elit, namuslu, adamın dibi. Bu beyinleri açıp baksanız bomboş. Kimseye faydası olmayan IQ yoksunları.

Yapilan araştırmalara göre kültür seviyesi yerlerde. Empati der ama, bilmez nasıl yapıldığını. Kulaktan duyma başka bişey değil. 'Tarafsızlık nedir' diye sorsan, 'aaa olur mu hiç aşkolsun" diye absürt bir cevap verir.

Turkiye genelinde yapılan araştırmalara göre canım ülkemde bir elin parmakları kadar elit insana rastlanabilmiş.

Çok üzücü! Ve ayrıca belgelenmiş bir sonuç daha ki bu çok daha berbat şöyle ki; l'Q seviyemiz 90 çıkmış. Allah muhafaza 89 çıksa gerie zekalı oluyoruz. Vay anam vay! Ağzı olan konuşmasın, beyni ve yüreği olan konuşsun. Aşk ile!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar