medya takip
temiz toplum
Adana
DOLAR31.1195
EURO33.809
ALTIN2028.5

Azmi Ertan'a konuşan Göktürk Güngör: "Soner Çetin belediye başkanlığını hak etmiyor"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Azmi Ertan'a konuşan Göktürk Güngör: "Soner Çetin belediye başkanlığını hak etmiyor"
Abone ol
Azmi Ertan'a konuşan Göktürk Güngör: "Soner Çetin belediye başkanlığını hak etmiyor"

Çukurova İlçesi Güzelyalı Mahallesinde önceki dönemde büyük bir oy farkı ile muhtarlığa seçilen Göktürk Güngör ile muhtarlık binasında konuştuk.

İnsanlara hizmet etmenin anlamlı bir yolunu seçtiği için mutlu olduğunu kaydeden Göktürk Güngör, muhtarlık fikrinin kendisinde 2018 yılında oluştuğunu söyledi.

Güngör, "Önce Allah’ın sayesinde, sonra da dostlarımızın, komşularımızın ve Güzelyalı Mahallemizin değerli sakinlerinin desteğini alarak bu göreve seçildim" dedi.

Çukurova İlçesinin en genç muhtarı unvanını elinde bulunduran Güngör, Güzelyalı Mahallesi Muhtarlığının yanı sıra, Çukurova Muhtarlar ve Yerel Yönetimler Derneği Başkanlığını ve Anadolu Muhtarlar Federasyonu Başkanlığı unvanlarını da elinde bulunduruyor.

Sosyal Medyayı aktif şekilde kullanan Göktürk Güngör, sosyal medya aracılığı ile de mahalledeki her vatandaşın istek, arzu ve öngörülerine ulaşarak hizmet etme gayreti takdirle karşılanıyor.

Güzelyalı Mahallesinde hizmet noktasında engellemelerle karşılaştıklarını sözlerine ekleyen Güngör, şöyle konuştu:

"MUHTARLIK HALKIN GÖRÜŞLERİNE AYNA OLMAKTIR"

"Muhtarların asli görevi semt halkının talep ve şikayetleri noktasında, resmi kurumlar arasında iyi niyete dayalı işbirliğinin tesisidir. Ben bu durumu bana oy veren ya da vermeyen insanların tamamına eşit hizmet vermek adına değerlendiriyorum.

Bütün çabam semt sakinlerine ayrım yapmaksızın sağlıklı ve çağdaş hizmetler sunabilmektir. Mücadelemiz bu hizmetlerin en üst düzeyde sağlanabilmesini temin yönündedir. Bizler muhtarlar olarak halkımızın aynası durumundayız. Halkımız ne diyorsa bizler de onu söylemek ve istemek zorundayız."

"ÇOCUK PARKLARI PİSLİK İÇİNDE
HİJYEN NAMINA BİR ŞEY YOK!"

Muhtarlık olarak karşılaştıkları sorunların varlığına dikkat çekmek isteyen Güngör, daha sonra şu görüşlere yer verdi:

"Güzelyalı Mahallemizin sokaklarını kontrol edebilirsiniz. Eğer vatandaşlar belediye hizmetlerinden memnun ise, temizlikle ilgili şikayetleri yoksa, kaldırımlar düzgün ise, çocuk parklarımızın içerisindeki tuvaletlerde aydınlatma var ise, tuvalet kağıtları var ise, havalandırma var ise, sifon çalışıyor ise, sıvı sabun var ise, diyecek hiçbir şey olamaz. Ne yazık ki bu saydıklarımızın tamamı da yoklar hanesindedir. Çukurova ilçesindeki tük parkları gezdiğimiz zaman kanaatin olumsuz olduğunu görüyoruz."

"SİYASİ İTİBAR KAYBI YAŞIYOR"

Çukurova Belediye Başkanının bu anlamda siyaseten itibar kaybı içinde olduğunu belirten Güngör, "Soner Çetin’e oy veren, destek veren abilerimizin, ablalarımızın ve kardeşlerimizin gözlerine baktığınız zaman içlerindeki pişmanlığı derinden hissedebiliyorsunuz" şeklinde konuştu.

"CHP'NİN OYLARINI GERİYE DÜŞÜRDÜ"

"Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in başarısızlığını şu şekilde de tespit edebilirsiniz" diye konuşan Göktürk Güngör, şöyle devam etti:

"2014 yılında olan yerel seçimlerde 93 bin oy alan CHP’nin oylarını 2019 yılında oyunu 64 bin’e düşürdü. Çukurova ilçesinde İYİ PARTİ ve HDP’nin destek vermesi ile oylarını ancak 125 bin düzeyinde tutabildi. Bunu da seçmenlere, "Cumhuriyet Halk Partisinden daha çok oy aldım, beni seven çok fazla insan var" şeklinde izah etme gafletinde bulunmaktadır."

"BEĞENİ SATIN ALAN BİR BELEDİYE BAŞKANI"

"Bir belediye başkanını düşünün ki, kendisini beğenilen, takdir edilen bir başkan olarak göstermek için beğeni satın alıyor, takipçi satın alıyor. Ne kadar ucuz bir girişim. Bu kişinin sorunlu bir siyasetçi olduiğunu gösteriyor. Çukurova Belediye Başkanı ilçesinde bulunan insanlara hiçbir şekilde hizmet vermeyip, sadece, beğenilmiş bir belediye başkanı olarak göstermek istemektedir. Böyle bir belediye başkanından bahsediyoruz. Bırakınız ilçe halkını, Soner Çetin’in belediye çalışanları tarafından dahi sevildiğini, sayıldığını zannetmiyorum."

"ÇUKUROVA 10 YIL GERİYE GİTTİ"

Çukurova İlçesi’nin Soner Çetin’le birlikte 10 yıl geriye gittiğine dikkat çeken Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Göktürk Güngör, sinekle mücadelenin ilçede kanayan bir yara haline geldiğine dikkat çektiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Zamanında ilaçlama yapılmıyor, park ve bahçelerde ot temizliği, ağaç budama gibi hizmetler zamanında yapılmadığı gibi göz boyama kabilinden birkaç noktaya makyaj yapılarak, o da dostlar alışverişte görsün mantığı ile hareket ediliyor. Son olarak söylemek gerekirse, Soner Çetin Çukurova halkının belediye başkanlığı gibi yüce bir makamı hiç mi hiç hak etmiyor" dedi.


Yeni sezonda hedef büyük!Önceki Haber

Yeni sezonda hedef büyük!

Adana'da kavurucu sıcakSonraki Haber

Adana'da kavurucu sıcak

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar